Ірина Маруняк: журналісти також можуть користуватися громадським транспортом
Заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, Ірина Маруняк відзначила, що журналісти можуть їздити в громадському транспорті, оскільки теж забезпечують життєдіяльність міста, оскільки доносять актуальну для мешканців інформацію. Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
«Журналісти висвітлюють інформацію, яка важлива і необхідна для мешканців, — через радіо, телебачення, тому, вважаю, що вони забезпечують життєдіяльність міста і мають право користуватися громадським транспортом в час карантину. Тільки з собою необхідно мати посвідчення і довідку з місця роботи.
Також до нас зараз почали надходити звернення від мешканців про те, чи ті чи інші категорії працівників мають право їздити у громадському транспорті. Тому, рекомендую звертатися на «Гарячу лінію міста» — 15-80, для отримання роз’яснень. Протягом кількох днів ми будемо моніторити цю ситуацію, бо ще є багато питань. Безперечно поліція буде здійснювати перевірки", — розповіла Ірина Маруняк.
Щодо роботи приватного, легкового транспорту, то, за її словами, в постанові Кабміну зазначено, що цим транспортом можна користуватися, однак пасажири мають бути у засобах індивідуального захисту. Натомість міська комісія ТЕБ і НС, жодних рекомендацій чи вимог до роботи приватного транспорту чи таксі не приймала.
«Також, згідно з постановою Кабміну, заборонено без потреби виходити на вулицю людям, які мають 60 і більше років, за винятком тих, які працюють у закладах чи установах, які забезпечують життя міста», — додала посадовець.
Нагадаємо, у громадському транспорті можуть їздити працівники закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують:
- охорону здоров’я,
- продовольче забезпечення,
- енергозабезпечення,
- водозабезпечення,
- комунальних послуг,
- урядування та надання найважливіших державних послуг,
- зв’язок та комунікації,
- засобів масової інформації,
- фінансові та банківські послуги,
- функціонування інфраструктури транспортного забезпечення,
- сфери оборони,
- правопорядку та цивільного захисту,
- об’єктів критичної інфраструктури, які мають безперервний промисловий цикл.