Карантинне: Львовом гуляла група "чумних лікарів" (фоторепортаж)

У суботу, 28 березня, у центрі Львова можна було побачити групу людей в костюмах та масках чумних лікарів. Про це повідомив кореспондент «Варта1».

У той час, як у період карантину звичайна маска та рукавички стали незамінним атрибутом кожного свідомого громадянина, такий креативний підхід не залишився поза увагою ні перехожих, ні навіть працівників поліції.

Для перехожих це стало справжньою атракцією в період затяжного карантину на вулицях спорожнілого міста.

Львів’яни та нечисельні гості просили сфотографуватись, цікавилися де можна дістати таку маску, з чого вона зроблена.

Реакції теж спостерігались різні: хтось посміхався, хтось висував припущення на кшталт весільної фотосесії, а хтось панічно перебігав на іншу сторону вулиці.

Атракцію влаштувала львівська дизайнерка Анастасія Марковська разом з друзями. Дівчина давно виготовляє на замовлення середньовічні маски, іграшки ручної роботи, а також костюми. У час карантину, через такий спосіб мисткиня представила свої роботи.

Під час епідемії коронавірусу долучилась також до пошиття звичайних авторських масок з веселими принтами.

Це вже другий костюмований вихід «чумних лікарів», який так само не пройшов поза увагою містян та подарував позитивний настрій людям з почуттям гумору.

 



Для довідки: Чумний лікар в середньовічній і ренесансній Європі — визначення лікаря, основним обов.язком якого було лікування хворих на бубонну чуму, або «чорну смерть» під час епідемій.

Починаючи з XVII століття, особливістю чумних лікарів став захисний костюм з оригінальною «носатою» маскою, що нагадує дзьоб птаха. Вважається, що костюм чумного лікаря винайшов француз Шарль де Лорм в 1619 році. Штани, довгий плащ і рукавички, виконані з вощеної шкіри, а також капелюх, який вказував на статус лікаря.

Костюм призначався для захисту лікарів від фізичного контакту з зараженими. Найколоритнішою деталлю чумного лікаря була звісно ж маска. Вона нагадувала дзьоб птаха, адже раніше люди вважали, що зараза переноситься саме птахами.

У «дзьоба» було і практичне призначення: в середину вкладався пучок пряних лікарських трав які маскували запах хворих і трупів. Вважалось, що це вбереже від зараження.

Через специфічний зовнішній вигляд, а також містичний ореол, чумні лікарі залишили свій слід в європейській культурі.