Карла III офіційно проголосили королем Великої Британії

Король Карл III

Карла III офіційно проголошено королем Великобританії в ході короткої церемонії під назвою Прокламація короля, що пройшла в Сент-Джеймському палаці в Лондоні. Про це пише «BBC».

Церемонія проводиться під егідою Ради з престолонаслідування і має виключно символічний характер.

За традицією англійського престолонаслідування, Карл III став королем автоматично відразу після смерті його матері — королеви Єлизавети II.

Тим часом, прокламація короля — важлива віха у процесі зміни монарха.

Документ, в якому офіційно зафіксовано факт сходження Карла III на престол і який називається Основна прокламація, був одразу ж підписаний (у порядку черговості):

Всі присутні, крім церемоніймейстера, одягнені в чорне або пурпурне — на знак скорботи по покійній королеві.

На церемонію прокламації короля прийшли всі колишні прем’єр-міністри Великобританії.

У першій низці глядачів стояли колишні прем’єр-міністри Великобританії — Джон Мейджор, Гордон Браун, Борис Джонсон, Девід Камерон, Тереза ​​Мей та Тоні Блер. Разом із ними перебував лідер британської опозиції, голова партії лейбористів Кір Стармер.

Новий король вийшов до присутніх у другій частині церемонії. Він почав з короткої промови, в якій, перш за все, віддав данину любові та пошани покійній королеві.

«Я глибоко усвідомлюю цю велику спадщину, обов’язки і виняткову відповідальність, яка тепер перейшла до мене. Беручи на себе ці обов’язки, я прагну наслідувати залишений мені в спадок надихаючий приклад підтримки конституційного правління, прагнутиму миру, гармонії і процвітання народів цих островів і королівств та територій Співдружності у всьому світі», — сказав король.

Він також відзначив роль його дружини Камілли у його житті.

«Мене дуже надихає постійна підтримка моєї коханої дружини», — сказав Карл III.

Потім Карл III з Біблією в руках виголосив клятву королівству та кожній його складовій окремо — Англії, Шотландії, Уельсу та Північній Ірландії.

Також окремо монарх приніс клятву, де зобов’язався охороняти Церкву Шотландії перед членами Таємної ради.

Всі принесені клятви закріплені в документі, який наприкінці короткої церемонії підписав сам монарх і головні свідки — принц Уельський Вільям і королева-консорт Камілла.

Впродовж усього дійства вони постійно знаходяться праворуч від короля. Далі свої підписи поставили лорд-канцлер, представники Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії та інші особи королівства.

У ролі розпорядника церемонії виступила лідер Палати громад та лорд-голова Ради Пенні Мордаунт.

Нагадаємо, мережу підкорив архівний кадр, як король Чарльз III танцює гопака з українцями.