Кіберполіція викрила учасників транснаціональної шахрайської групи, що ошукали тисячі людей по всьому світу
Угруповання ошукало вкладників за схемою псевдоінвестування у криптовалюти
Угруповання шахраїв ошукало вкладників за схемою псевдоінвестування у криптовалюти та цінні папери. Офіси, call-центри та представництва компанії розташовувалися у багатьох країнах Європи. Про це повідомили у прес-службі Кіберполіції України.
Так, загальні збитки сягають понад 200 мільйонів євро на рік.
«Співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції, Офісом Генерального прокурора, представниками Європолу, Євроюсту викрили п’ятьох громадян України, які є учасниками масштабної міжнародної злочинної схеми. Документування дій зловмисників відбувалося у взаємодії з правоохоронцями Албанії, Фінляндії, Грузії, Німеччини, Латвії та Іспанії. Розслідування кібершахрайства розпочалося у 2020 році, зокрема, і в Україні. Вже сім країн порушили судові справи за цим фактом», — йдеться у повідомленні.
Чоловіки мали власні вебресурси, на яких пропонували вкладникам отримання надприбутків від інвестування у криптовалюту, торгівлі цінними паперами (акції, облігації, ф’ючерси, опціони). На платформах імітувалося зростання активів, однак інвестори не мали змоги перевести «зароблене» у готівку.
«Для переконання потенційних вкладників зловмисники утворили call-центри у кількох країнах Європи. Там працювало понад 2 тисячі осіб. На території України діяло три таких сall-центри, п’ятеро фігурантів відповідали за організацію їхньої роботи. За даними Європолу, від протиправної діяльності транснаціонального угруповання постраждали сотні тисяч осіб по всьому світу. Збитки оцінюються у понад 200 мільйонів євро на рік», — додали в Кіберполіції.
В оселях фігурантів, а також за адресами розташування call-центрів, у Києві та Івано-Франківську, правоохоронці провели обшуки.
Вилучено понад 500 одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони. Одночасно обшуки проходили в інших країнах за місцями проживання решти учасників групи.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.
Як повідомлялося раніше, кіберполіція із волонтерами заблокувала 14 тисяч ворожих ресурсів.