Компенсація за зруйноване житло: інструкція, як отримати
Компенсацію за зруйноване помешкання будуть надавати виключно його власникам — так заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю для «Today.ua».
Для отримання фінансової допомоги, потрібно мати правостановлюючі документи на житло, щоб підтвердити, що саме ви є власником цієї нерухомості.
Існує певний перелік правостановлюючих документів і власник житла, який хоче отримати компенсацію за його зруйнування 2022 року, повинен надати хоча б один з них:
- договір купівлі-продажу;
- договір дарування;
- договір міни;
- свідоцтво про право власності;
- свідоцтво про право на спадщину;
- рішення суду, яке набрало законної дії.
Денис Малюська порекомендував людям, хто хоче отримати компенсацію за зруйноване житло 2022 року, оформити правоставновлюючі документи. В іншому випадку можна залишитися без нової нерухомості.
Інструкція, щоб отримати компенсацію за зруйноване житло
Якщо ви опинилися в такій ситуації, подати заявку на компенсацію за зруйноване житло можна на порталі та в мобільному застосунку «Дія», але незабаром така можливість повинна з’явитися також в ЦНАПах.
- Авторизуватися на порталі «Дія» або зайти в застосунок через мобільний телефон.
- Натиснути розділ «Послуги».
- Вибрати пункт «Пошкоджене майно».
- Заповнити форму, що відкрилася, та чекати, коли держава почне процес оцінки та компенсації.
У «Дії» можна подати заяву на компенсації за зруйноване житло, тобто лише житлової нерухомості.
Це може бути:
- будь-який приватний будинок (дачний, садовий, присадибний);
- квартира;
- будь-яке інше житлове приміщення (яке не входить в склад будинку та має окреме зареєстроване право власності).
Слід зазначити, що українці зможуть обрати місто, де вони хочуть отримати нове житло замість зруйнованого. Нове житло не повинно бути більшим за 150 кв. метрів, навіть якщо, наприклад, площа знищеного під час війни будинку була більшою.
Нагадаємо, раніше уряд готував пропозиції для надання нового житла та відновлення зруйнованого вимушеним переселенцям. Відшкодування комунальних послуг для родин, які розмістили у себе біженців.