Коронавірус: у Радомишлі ввели надзвичайну ситуацію

У Радомишлі, Житомирської області, де зафіксовано випадок зараження коронавірусом, ввели надзвичайну ситуацію.

Зокрема, постановили призупинити рух міського транспорту та тимчасово закрити всі ринки. Про це заявив голова Радомишльської РДА Віктор Пулковський, передає «Українська правда».

«Ухвалено введення надзвичайної ситуації у місті, яка передбачає контроль пропуску на вхід і вихід людей з міста. Захворювання локалізоване. Усі люди, які перебували в контакті (з хворою — ред.), ідентифіковані і перебувають під наглядом», — сказав Віктор Пулковський.

За його словами, в Радомишлі на двох постах у напрямку руху до магістралі «Київ–Чоп» і Малина стоятимуть поліцейські і будуть перевіряти людей на наявність температури.

Відомо, що 71-річна місцева мешканка, у якої виявили коронавірус, нещодавно повернулася з Польщі, а також гостювала у Львові та відвідала 8 березня храм.

Також директор державної установи Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України Зіновій Парамонов зазначив, що епідеміологів найбільше турбує те, що хвора жінка відвідала церкву.

«8 березня ця жінка відвідала церкву. Ви усі знаєте, як люди похилого віку йдуть до церкви, йдуть до образу, а потім до нього підходять всі присутні. Це нас хвилює», — заявив він.

Парамонов повідомив, що зараз іде робота зі священиками, щоб виявити людей, які того дня знаходилися у храмі. Щоправда він не уточнив, у якому саме місті інфікована жінка ходила до церкви.

Водночас, «Depo.ua», посилаючись на два незалежних один від одного джерела, повідомляє, що перші симптоми захворювання на коронавірус у жінки з Радомишля з’явились 3 березня — після того, як вона напередодні відвідувала місцевий музей української домашньої ікони у замку-музеї «Радомисль» Ольги Богомолець та цілувала там ікони.

Одне з цих джерел ЗМІ працює у центральній районній лікарні Радомишльського району, друге займається в Житомирській ОДА питаннями введення у місті Радомишль відсьогодні надзвичайного стану природного характеру об’єктового рівня.

«За півтора тижня до візиту хворої до музею «Радомисль» у цьому музеї перебувала група туристів з Італії. Вони також цілували там ікони. Хтось із цієї групи, можливо, і заніс коронавірус до Радомишля. І небезпека дуже велика, оскільки через п’ять днів після появи симптомів захворювання ця жінка  була у церкві Радомишля. І там цілувала ікони», — повідомив «Depo.ua» працівник Житомирської ОДА.