ЛМР оприлюднила обстеження водойм та перехресть міста
У I кварталі 2018 року мобільна хімічна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» обстежила 35 водойм та промоніторила 30 перехресть міста Львова. На 23-х з 30-ти обстежених міських перехрестях та в усіх 35-ти водних об’єктах фахівці виявили перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин. Про це інформує прес-служба ЛМР.
Повітря. Моніторинг перехресть вулиць міста. Оцінка забруднення атмосферного повітря у першому кварталі 2018 року показала, що з 30-ти обстежених перехресть м. Львова на 23-х виявлені перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин.
Високі показники забруднення повітря з наднормативними концентраціями вуглецю оксиду та азоту діоксиду виявлені на двох перехрестях: вул. Городоцька - вул. Наливайка та вул. Сяйво - вул. Широка - вул. Левандівська.
Не виявлено перевищень ГДК забруднюючих речовин на сімох перехрестях, а це: пр. Свободи - вул. Дорошенка; вул. Підвальна - вул. Руська; вул. І.Франка - вул. Зелена; вул. Личаківська - вул. Винниченка - пл. Митна; вул. І.Франка - пл. Соборна - вул. Винниченка; вул. Антоновича - вул. Бандери - вул. Русових; вул. Городоцька - вул. Ряшівська.
«В порівнянні з першим кварталом минулого року, кількість перехресть з перевищенням зменшилась з 25 до 23. На нашу думку, екологічна ситуація на перехрестях вулиць міста покращилась в зв'язку з впливом метеорологічних факторів (хуртовин, шквальних вітрів, низьких температурних показників), які часто спостерігались цього року. Висока швидкість руху повітря сприяла кращому розсіюванню забруднюючих речовин на перехрестях», - зазначили в мобільній хімічній лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління».
Вода. Моніторинг водних об’єктів. В усіх 35-ти водних об′єктах виявлені перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Наднормативні концентрації спостерігались за такими показниками: залізо загальне, азот амонійний та аміак (за азотом), фосфати, завислі речовини, СПАР, ХСК та БСК5.
Перевищення ГДК лише по одному компоненту спостерігались на 3-х водоймах: Став, вул. Замарстинівська, 270 (Шевченківський р-н); Озеро, вул. Винниця, 74 (Шевченківський р-н) та Став, вул. Тернопільська,1а (Сихівський р-н).
Найбільш «забрудненими» (перевищення п’яти і більше компонентів) виявились водойми: Став, вул. Щирецька,105 (Залізничний р-н); Річка «Зубра», с. Зубра, місток (300м від КНС); Потік «Кривчицький», вул. Старознесенська, 200 (Личаківський р-н); Потік «Лисиницький», вул. Тракт-Глинянський,150 (Личаківський р-н) та Потік «Білогорський», вул.Широка (Залізничний р-н, в’їзд у с.Білогорща).
За підсумками першого кварталу 2018 року спостерігаються концентрації, подібні за рівнем минулорічних. Основною причиною перевищень ГДК є антропогенний фактор. Аналіз показників забруднення вказує на безпосередній вплив господарської діяльності мешканців прилеглих територій на конкретну водойму, річку, потічок. Також є сезонний вплив на стан водних об’єктів внаслідок процесів танення снігу, що притаманне цьому періоду року», - зазначили в мобільній хімічній лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління».