«Наш проект важливий для децентралізації влади і щоб не допустити централізації корупції. Ми вважаємо, що підвищення прозорості є передумовою боротьби з корупцією. У непрозорих містах громадяни не мають важелів, щоб впливати на владу та контролювати її», - зазначила Катерина Цибенко, керівник проекту «Розбудова прозорості в містах України».
До рейтингу увійшло 100 найбільших міст України, які оцінювали за 13 критеріями:
- Доступ та участь
- Інформація про роботу місцевої влади
- Кадрові питання
- Бюджетний процес
- Землекористування та будівельна політика
- Закупівлі
- Освіта
- Комунальне майно
- Професійна етика та конфлікт інтересів
- Фінансова та матеріальна допомога, гранти
- соціальні послуги
- Комунальні підприємства
- Житлова політика.
Львів отримав майже 60 балів зі 100 можливих, що є найкращим результатом у країні. Найвищі бали місто отримало за критеріями «Доступ та участь» (46,1%) та «Інформацію про роботу місцевої влади» (45,77%). Найнижчий - за критерієм «Житлова політика» (5,97%).
Присутній на презентації заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, наголосив, що такий рейтинг показує, у якому напрямку потрібно сьогодні рухатись, щоб покращити показники життя міста, бо те, що було актуальним вчора, на сьогодні ставить виклики.
«Інформації стає дедалі більше і це спонукає нас до покращення відкритих баз даних для громадян. До кінця року ми плануємо надати більше інформації щодо комунальних підприємств», — додала Олена Гунько, менеджер проекту «Відкриті дані Львова» у Львівській міській раді.
Нагадаємо, рейтинг прозорості міст України було створено вперше цього року, запозичивши досвід Словаччини. Для покращення показників прозорості організатори планують провести тренінги та семінари у 10 найбільших містах країни.