Львів прощається з чотирма Героями (НАЖИВО, ФОТО)
Вони віддали життя у бою за Україну! Вічна па’ять!
У п’ятницю, 7 жовтня, Львів проведе в останню путь Ігоря Гадяка, Юрія Лелявського, Романа Вишинського та Костянтина Манька, які загинули на війні з російськими окупантами. Про це повідомляє «Варта 1».
Чин похорону проходить у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11). Юрія Лелявського, Романа Вишинського та Костянтина Манька поховають на Личаківському кладовищі, а Ігоря Гадяка — у рідному Гніздичеві, на Стрийщині.
Об 11:00 год. розпочнеться чин похорону Ігоря Гадяка, Юрія Лелявського та Романа Вишинського, об 11:30 год. — міська церемонія прощання на площі Ринок.
О 15:00 год. розпочнеться похорон Костянтина Манька, о 15:30 год. — міська церемонія прощання на площі Ринок.
Біографічні довідки воїнів
Львів’янин Юрій Лелявський (20.07.1973–28.09.2022) навчався у СЗШ № 9. Закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка. Професійний журналіст. Впродовж багатьох років працював у виданнях та інформаційних агентствах, зокрема в «Аргумент-газеті» та «МедіаСтар», а також на загальнонаціональних каналах.
За вагомий особистий внесок у розвиток журналістики у 2015 році його нагородили орденом «За заслуги» III ступеня.
Із початком агресії росії висвітлював події в Криму та на сході України. За свою журналістську діяльність потрапив у полон до бойовиків. Після звільнення добровільно вступив до лав Збройних Сил України.
Юрій Лелявський служив у лавах 10 окремої гірсько-штурмової бригади, де був прес-офіцером. Згодом повернувся до цивільного життя.
У серпні 2021 року повторно підписав контракт із ЗСУ, обіймав посаду начальника служби зв’язків з громадськістю 80 окремої десантно-штурмової бригади. Висвітлював хід ведення бойових дій, вів зйомку бойової роботи побратимів.
У Юрія Лелявського залишилися батько, сестра та племінник.
Ігор Гадяк (16.11.1990–01.10.2022) був уродженцем смт Гніздичів Львівської області. Закінчив місцеву школу, після цього — здобув професійно-технічну освіту за спеціальністю «електромонтер». Після завершення навчання вступив на військову службу. Працював в «Укрпошті», займався кур’єрською доставкою. Захоплювався історією.
Учасник АТО. Виконував бойові завдання на території Луганської області у складі батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Львів».
У 2017 році вступив до лав 80 окремої десантно-штурмової бригади. За особисту майстерність у 2021 році був нагороджений нагрудним знаком «За взірцевість у військовій службі» II ступеня.
У Ігоря Гадяка залишилися батьки, брат, дружина брата, племінниця та бабуся.
Роман Вишинський (10.04.1976–09.06.2022) мешкав у Брюховичах. Навчався у СЗШ № 41. Працював на «Львівтеплоенерго».
Із 2015 року виконував бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції. У 2016 році вступив до лав 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.
Із початком повномасштабного вторгнення РФ став на захист України. Боронив державу у складі 80 окремої десантно-штурмової бригади.
У Романа Вишинського залишилися сестра, донька та дві тітки.
Костянтин Манько (01.08.1981–26.09.2022) був уродженцем Луганська. Закінчив Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля за спеціальністю «Прикладна фізика».
Активний учасник Революції Гідності. Займався власною справою у сфері інженерії, із 2015 року працював розробником у провідних компаніях ІТ-сектору. Під час проживання в Києві був волонтером у притулку для тварин «Сіріус». Захоплювався бігом та велоподорожами.
Із початком повномасштабного вторгнення став на захист України у складі 132 окремого розвідувального батальйону Десантно-штурмових військ. Згодом боровся із окупантами у лавах 114 бригади територіальної оборони.
У Костянтина Манька залишилися дружина та двоє синів.
Нагадаємо, 7 жовтня Львів попрощається з чотирма Героями.