Львів’ян закликають не дарувати червонокнижні первоцвіти: чому це важливо (ФОТО)

Якщо виявили пошкодження чи продаж первоцвітів, звертайтеся до Держекоінспекції чи до поліції

Львів’ян закликають не зривати, не купувати та не дарувати первоцвіти.

Управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради закликає мешканців громади бути свідомими – не зривати, не купувати та не дарувати первоцвіти, щоб зберегти їх природне біорозмаїття. Краще милуватися першими весняними квітами у природніх умовах: у лісах, парках, лісопарках.

Підсніжник, конвалія, білоцвіт весняний, сон-трава та шафран – це далеко неповний перелік ранньоквітучих рослин, які можна зустріти на території країни.

«На превеликий жаль, рослини, які віщують прихід весни, опинились на межі вимирання. Кожна рослина є живим ланцюгом біорізноманіття, а вимирання одного виду зумовлює вимирання інших. Усі частини рослин виконують певні функції. У квітах утворюється насіння, зриваючи їх, ми не даємо можливості рослині розмножуватись і як наслідок її чисельність різко зменшується», – пояснюють в управлінні екології та природних ресурсів Львівської міськради.

Збір та продаж рідкісних ранньоквітучих рослин заборонені Законом України «Про Червону книгу України» та Кодексом України про адміністративні правопорушення і передбачають штраф.

Читайте також: водій «Львівобленерго», який застрелив червонокнижного лося, отримав вирок суду.

Тож, якщо ви виявили факт пошкодження чи продажу первоцвітів, необхідно відразу звертатися до Державної екологічної інспекції у Львівській області за номером телефону: (032)238-73-70 або у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером – 102.