Львів'янка померла від інфаркту, не дочекавшись швидкої, яка їхала на виклик годину
75-річна львів'янка померла від інфаркту, не дочекавшись «швидкої». Медиків довелось чекати більше години. Про це повідомили у програмі Підсумки тижня.
Перед Новим роком у жінки стався інфаркт, однак вільної машини швидкої допомоги для неї не знайшлось. Медикам, які врешті-решт приїхали, реанімувати жінку не вдалось. Вони лише констатували смерть.
Син померлої, Роман Пришляк досі шукає відповідь на питання, чому карета швидкої на екстренне повідомлення їхала в центр міста аж цілу годину.
Як розповідають рідні, вони тричі телефонували диспетчерам швидкої допомоги, і повідомляли, що у їхньої матері підозра на інфаркт. Усі виклики документально зафіксовані.
[caption id=«attachment_41658» align=«alignnone» width=«544»] Фото: скрін відео програми «Підсумки тижня»[/caption]
На момент, коли медики прибули, уже було пізно: реанімативні заходи не допомогли. Жінка померла.
Головний лікар швидкої допомоги, Наталя Поважук, сказала, що не було вільної бригади медиків, тому відправити лікарів змогли лише з Топольної, і то лише після того, як вони звільнились з попереднього виклику.
Директор обласного центру екстренної медичної допомоги Володимир Похмурський підтвердив, що на виклик до жінки шукали бригаду цілих 20 хвилин, і визнає, що система працює не досконало. Після цього обіцяє зробити висновки.
Ірина Микитчак, директор Департаменту охорони здоров'я ЛОДА, обіцяє обов'язкову службову перевірку, за фактом смерті пацієнта, і після її резуьлтатів зможе коментувати подію.
Але навіть зараз, основною проблемою називає «левову» частку непрофільних викликів і загальну ситуацію з доїздом у місті: корки, неправильно припарковані автомобілі.
При скороченні штату бригад швидкої допомоги, їх катострофічно бракує, а через непрофільні виклики втрачається дорогоцінний час на порятунок пацієнтів, як і сталося з п. Марією Пришляк.
Нагадаємо, що Швидка медична допомога — спеціалізована медично-санітарна служба, завданням якої є надання першої медичної допомоги при станах, загрозливих для життя, потерпілим від нещасних випадків (поранення, переломи, опіки, отруєння, ураження електричним струмом тощо) або при раптових захворюваннях, а також транспортування потерпілих до лікарень.
Однак, швидка медична допомога не займається лікуванням пацієнтів, це вже робота сімейних лікарів.