Львівщина стала першою в Україні областю з безготівковою оплатою: деталі
На приміських та міжміських маршрутах запровадили електронну форму оплату
Львівська область стала першою в Україні, де на приміських та міжміських маршрутах запровадили електронну форму оплати. Про це повідомив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко, пише Твоє місто.
У всіх 1050 автобусах обтяжених договорами з ОДА встановили обладнання для безготівкої форми оплати за проїзд. Принцип роботи полягатиме за схемою «check-in – сheсk-out», що дозволяє пасажиру сплачувати лише за відстань, яку він фактично проїхав відповідно до тарифної сітки. За цією системою пасажиру необхідно валідуватись в системі при вході та виході з транспорту. Таким чином, система бачитеме від якої зупинки і до якої він проїхав. Відповідно, так і обчислюватимуть та зніматимуть плату за проїзд. Також ця система зменшує навантаження на водія щодо проведення розрахунків за проїзд.
Система запрацювала від 3 листопада 2023 року.
Автоматизована система обліку оплати проїзду (АСООП) передбачає:
детінізація транспортної галузі;
прозоре формування тарифу на перевезення пасажирів автобусними маршрутами загального користування;
забезпечення швидкої та зручної оплати проїзду.
можливість формування нової транспортної мережі, на основі отриманих даних щодо пасажиропотоків;
облік кількості здійснених пільгових перевезень.
Е-квиток допоможе зробити обіг грошей у громадському транспорті Львівщини прозорішим. Крім цього відбуватиметься чіткий облік пільговиків, а купляти квитки за проїзд можна буде через мобільний додаток.
Додамо, що 2022 року оголосили конкурс на відбір інвестора для впровадження у приміських та міжміських маршрутах електронної оплати проїзду.
У коментарі Tvoemisto.tv Юрій Бучко уточнив, що для запровадження е-квитка на приміські та міжміські перевезення потрібно близько 30 мільйонів гривень.
Так оцінює інвестицію компанія-переможець ТОВ «Смарт-Тикет Технолоджи».
Читайте також: у Львові запрацює новий автобусний маршрут: як він курсуватиме
Вона отримуватиме 10% комісії від вартості електронного квитка. Один валідатор, за словами посадовця, коштує від 700 євро.