Львівщина роззброюється: примусово/добровільно — стартував місячник здачі озброєння (відео)



36 одиниць вогнепальної зброї, 22 гранати та 3667 набоїв вилучили правоохоронці на Львівщині, впродовж першого місяця осені. Про це інформує відділ комунікації НПУ області. Зброю, боєприпаси та вибухові речовини поліцейські вилучали під час санкціонованих обшуків, у рамках досудових розслідувань у кримінальних провадженнях. В окремих випадках, громадяни здали їх добровільно.




Тож, за вересень мілітарний «врожай» становив:

Відтак, ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, а також, за виготовлення чи ремонт кинджалів, фінських ножів. Максимальне покарання, яке загрожує правопорушникам — від трьох до семи років позбавлення волі.

Зокрема, відповідно до ч. 3 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України, передбачене звільнення від кримінальної відповідальності особи, яка вчинила злочин, передбачений ч. 1,2 цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Водночас, на Львівщині у жовтні розпочався місячник добровільної здачі зброї



Громадяни мають можливість добровільно звернутися у підрозділи поліції  щоб здати зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спеціальні засоби, що зберігаються незаконно, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. 


Місячник добровільної здачі зброї на Львівщині триватиме з 1 по 30 жовтня та проводиться з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових речовин, а також, профілактики злочинів з їх використанням, виявлення та перекриття каналів надходження зброї у кримінальне середовище. 


Під час місячника громадяни можуть звернутись в органи внутрішніх справ (у відділи, відділення поліції або безпосередньо до працівників поліції) та здати зброю, спецзасоби, боєприпаси чи вибухові речовини, що зберігались у них неналежним чином — без дозволів, реєстрації.


«Усі мешканці Львова та області, які протягом місячника здадуть незареєстровану зброю та боєприпаси, уникнуть кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання. Якщо ж поліцейські самі вилучать таку зброю, власникам доведеться відповідати згідно ст. 263 Кримінального кодексу України. Також, передбачено, що громадяни, котрі добровільно здадуть мисливську зброю правоохоронцям, зможуть, у подальшому, легалізувати її, тобто зареєструвати на себе та отримати у користування», — повідомив начальник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Головного управління Національної поліції у Львівській області, підполковник поліції Віктор Катерина.


Нагадаємо, ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України передбачає відповідальність, зокрема, за зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Вчинення такого кримінального правопорушення карається позбавленням волі на термін від трьох до семи років. Так, ч. 3 цієї ж статті передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, котрі добровільно здали зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, які вони зберігали без передбаченого законом дозволу.