Львівська область опинилась у рейтингу з найнижчою кількістю опікових травм у дітей
Днями, у Комітеті ВРУ з питань охорони здоров'я, відбулось засідання «круглого столу» на якому обговорили шляхи зниження дитячого травматизму від опікових травм. Про це повідомив уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.
Наведені цифри жахають - 7 000 опіків у дітей на рік. У зоні ризику - діти до 5 років, найбільшу кількість опіків отримують діти у віці 1,5 - 2 р., так як саме в цей час вони починають дуже активно рухатись і цікавляться всім навколо.
Більшість термічних опіків діти отримують на кухні, від гарячої води.
Як же так трапилось, що найнебезпечнішим для дітей місцем виявилась кухня, а смертельну небезпеку несе вода.
Висновок і українських і зарубіжних експертів однозначний - НЕДБАЛІСТЬ БАТЬКІВ!
Генадій Фузайлов, лікар Бостонської клніки Shriners Hospitals for Burn Children, переконаний, що єдиним шляхом ефективної боротьби с дитячими опіками є профілактика, через шикорке медіаінформування та професійне навчання.
Крім того, профілактика опіків обійдеться значно дешевше ніж лікування їх наслідків. Адже 1 день перебування дитини з опіками 2-3 ступеню в палаті інтересівної терапії вартує 10 000 $ і пробуде там дитина не менше 3-х місяців і це - лише початок одужання. Вже декілька років за підтримки Генадія Фузайлова у Львові реалізується проект по профілактиці опіків у дітей і за результатами досліджень - Львівська область опинилась у рейтингу з найнижчою кількістю опікових травм у дітей.
У Бостоні профілактику починають ще з жіночих консультацій! Правила досить прості - обізнаність батьків із заходами безпеки та з правилами надання першої допомоги. Комітетом ВРУ розроблено алгоритм надання першої допомоги при опіках, якій мають запам'ятати всі. Так званий рятівний ЗОНТ!
З - звільни, О - охолоди, Н - накрий, Т - телефонуй!
Для довідки: місце опіку необхідно звільнити та очистити, охолоджувати потрібно у холодній, але не крижаній воді, не менше 20 хвилин (якщо менше - ефекту не буде), негайно телефонувати 103 або 112. Ці прості правила допоможуть врятувати життя та запобігти інвалідиції!
Довкола програми опікової профілактики має об'єднатись все суспільство! На кожній коробці з дитячим чаєм величезними буквами має бути написано, що не можна заварювати чай з дитиною на руках, не можна залишати гарячу чашку на краю стола і завжди, спочатку, коштувати самому, перед тим, як дати дитині.
Пам'ятаєте - малесеньке горнятко гарячого чаю може залишити в старших опіках 30 % тіла маленької дитини!