Львівські лікарі виправили вроджену ваду грудної клітини 17-річній дівчині

У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» прооперували 17-річну дівчину,  у якої була лійкоподібна деформацією грудини. Дівчина через це дуже комплексувала. Про це повідомили на сторінці медзакладу у «Facebook».

Сім років тому хвороба почала прогресувати — грудина западалася всередину, порушилися дихання, робота серця, постраждали навіть молочні залози, дівчинка часто грипувала, а біль у кістках і втома лише наростали.

Хірурги застосували малоінвазивну торакоскопічну корекцію. Через кількаміліметрові розрізи в грудній клітці пацієнтки медикам вдалося імплантувати корегуючу металеву пластину під деформацію. З пластиною дівчина ходить 2–3 роки, а потім її видаляють.

«Це найбільш болюча операція в дитячій хірургії за версією Американської асоціації дитячих хірургів. Але ми звели біль після операції до мінімуму. Наші діти після операції продовжують лікування у палатах біля своїх батьків, а не в реанімації. Вони отримують знеболювальне продовженої дії через еластомірні помпи, або через інфузійні помпи та делікатні катетери. Ми практично відмовилися від наркотичних знеболювальних, але замінили їх на сучасні ефективні ліки. Цим ми завдячуємо нашим прогресивним анестезіологам», — переконаний керівник Центру малоінвазивної хірургії «Охматдиту» Андрій Дворакевич.

Дівчинку виписали через 5 днів після операції.