Львівські лікарі дали 15-річному хлопцю можливість знову ходити після важкої ДТП (ФОТО)
Раніше медики давали лише 30%, що юнак виживе після ДТП. А, коли його життя таки вдалося врятувати, то виявилося, що він зовсім не відчуває правої ноги.
Хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб'єднання Львова вперше виконали реконструктивне втручання з відновлення сідничного нерва, щоб повернути хлопцю чутливість та можливість знову ходити після важкої автопригоди. Про це повідомила пресслужба Першого медоб'єднання Львова.
15-річний івано-франківець Артур Мигович потрапив у ДТП цьогоріч у серпні. Він їхав на скутері і на повороті зіштовхнувся з легковою автівкою. Хлопець зазнав важких травм. Зокрема: 4 переломи ноги, а також перелом лівої ключиці та кісток тазу. Артур втратив багато крові і лікарі не знали чи він виживе. Надії було обмаль. Йому виконали 4 переливання крові та 4 операції. І якимось дивом юнак виборсався. А його стан стабілізувався.
Коли найстрашніше вже було позаду, виявилося, що права нога Артура геть не рухається. За допомогою батьки хлопця звернулися до львівських спеціалістів Лікарні Святого Миколая. Тут його обстежили та з’ясували причину – розрив сідничного нерву, найбільшого в організмі людини. Саме цей нерв відіграє ключову роль у забезпеченні рухової та чутливої функції ніг. До того ж, розрив в юного пацієнта був значним і сягав аж 7 сантиметрів.
Єдиний шанс повернути хлопця до активного життя – це складна реконструктивна операція з відновлення нерва. Такі втручання в нашій дитячій лікарні ще не виконували, тому залучили колег з Лікарні Святого Пантелеймона, які часто оперують дорослих пацієнтів з такою ж проблемою.
“Ми маємо великий досвід в лікуванні нервів. Для відновлення в Артура функції нижньої кінцівки ми спільно з дитячими хірургами виконали реконструктивну операцію з аутотрансплантації фрагменту нерву з гомілки на місце дефекту магістрального сідничного нерву. Потому, за допомогою мікрохірургічної техніки, ми наклали спеціальні шви для того, щоб відновилась чутливість ноги. З нашого боку все минуло успішно”, — розповідає про перебіг операції Гнат Герич, завідувач 1-го відділення Центру хірургії та онкології Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб'єднання Львова.
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Специфіка таких втручання в тому, що подальший результат від операції залежить не лише від уміння хірургів, а й від самої здатності пересадженого нерву до регенерації. У випадку Артура наші спеціалісти з радістю констатують, що процес відновлення розпочався. Ось що розповідає юний пацієнт про свої відчуття після реконструктивного втручання: “Відразу після операції я вперше за довгий час відчув свою стопу. Почали бігати мурашки і я відчуваю, що щось прострілюється в нозі. Я дуже щасливий, бо це означає, що мій нерв відновлюється”.
Раніше повідомляли, у школі втратив свідомість: медики Львівщини врятували 12-річного підлітка із зупинкою серця
Попереду в Артура тривала реабілітація та щомісячні огляди, аби відстежувати динаміку відновлення. Наші ж хірурги щиро тішаться, що змогли допомогти хлопцеві. Дякуємо їм за роботу, спільні зусилля і те, що беруться за такі надважкі кейси.