Лише 10 % українців сиділи вдома після першого послаблення карантину — соцопитування
Після першого етапу послаблення карантину лише 10% українців дотримувалися рекомендації Кабміну залишатися вдома, щоб не заразитися коронавірусом і не наражати на небезпеку інших.
Такі результати опитування від Київського міжнародного інституту соціології, проведеного з 24 травня по 4 червня, пише "УП«.
»У середньому кожний українець віком 18 років і старший виходив на вулицю приблизно 10 разів на тиждень. Упродовж останнього тижня 90% населення один чи більше разів виходили з дому. Лише 10% опитаних сказали, що взагалі не виходили з дому впродовж тижня”, — йдеться в повідомленні.
За даними соціологів, серед тих, хто виходив на вулицю, 37 % робили це декілька разів на день, 22 % — раз на день, 21 % — виходили більше одного разу на тиждень, і тільки 9 % — виходили раз на тиждень.
Жінки більше сиділи вдома, ніж чоловіки (13 % проти 7 %). Серед чоловіків набагато більше тих, хто виходив з дому декілька разів на день, ніж серед жінок (48 % проти 28 %).
Найменше тих, хто зовсім не виходив із дому протягом тижня, серед людей віком 30–44 років (4 %), найбільше таких серед людей віком 60 років та старших (22 %).
За рівнем освіти тих, хто зовсім не виходив з дому впродовж тижня, найбільше серед людей із неповною середньою освітою і нижчою (30 %), найменше — серед людей з вищою освітою (6 %).
За словами соціологів, якби карантин продовжили, то кількість захворювань на день впала би до нуля чи поодиноких випадків до 10-15 червня. Але після першої фази послаблення карантину 11 травня реальна кількість підтверджених діагнозів пішла вгору, і зараз небезпека захворіти майже вдвічі вища, ніж під час суворого карантину.
До того ж цей показник зростає — зокрема через те, що українці стали частіше виходити на вулицю і користуватися громадським транспортом. Також повідомляють, що частково зростання кількості хворих може бути пояснене збільшенням кількості тестувань.
Дослідження проводилося з 24 травня до 4 червня. Загалом відбулося чотири тисячі телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів серед дорослого населення від 18 років і старше по всій території України, крім анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу. Статистична похибка вибірки не перевищує 1,7 %.