Міноборони таки купувало яйця по 17 гривень за штуку та 170 гривень за десяток

Це підтвердила Державна аудиторська служба

Державна аудиторська служба офіційно підтвердила закупівлю Міноборони Резнікова яєць по 17 грн за штуку. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

«Так, купували по 17 грн за штуку. Десяток – 170 грн», - сказала глава Держаудитслужби Алла Басалаєва.

Раніше міністр оборони Олексій Резніков заявив, що «яйця по 17 за штуку» Міноборони не закуповувало і не планує".

«Ще була брехня про »журналіст помилився«, про »яйця в кілограмах« та інші »спростування".

Але тепер виходить, що Резніков відверто брехав весь цей час. Брехав українським та західним журналістам. Брехав суспільству.

Лише на одному контракті збиралися переплатити/вкрасти 4 млрд грн. Зараз це стало очевидним. Тепер за повторення таких спроб відповідальність лежить особисто на Зеленському і його депутатах.

Ми будемо викривати некомпетентність/корупцію в інших сферах відповідальності Резнікова." - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ повідомили, що Міністерство оборони закуповує харчі для військових за цінами, значно вищими, ніж у роздрібних мережах Києва, із посиланням на угоду оборонного відомства про закупівлю продуктів.

Маючи копію угоди вартістю понад 13 мільярдів гривень журналісти стверджували, що документ схвалений Міністерством оборони 23 грудня 2022 року і передбачає послуги організації харчування 2023 року військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях.

Яйця оборонне відомство закуповує по 17 гривень за штуку, коли роздрібна ціна в магазині становить близько 7 гривень за штуку. Також більш як удвічі переоцінена картопля – 22 гривні за кілограм (порівняно з 8–9 гривнями в магазині). Куряче стегно для військових оцінене в 120 гривень за кілограм, магазинна ціна – 80 гривень.

Згодом стало відомо, що Міноборони звернеться до СБУ через матеріал про закупівлі харчів.

Читайте також: Резніков відреагував на «яйця по 17 гривень» в Мінобороні.

Результатом скандалу стала низка звільнень. Зокрема, крісла позбулися заступника міністра В'ячеслава Шаповалова та директора департаменту закупівель Богдана Хмельницького. 1 лютого СБУ вручила підозри Хмельницькому і Шаповалову.