Міноборони перевіряє Львівський гарнізон, через перепоховання воїнів дивізії "Галичина"
Західне територіальне управління військової служби правопорядку проводить у Львові службову перевірку щодо участі військовослужбовців Львівського гарнізону у перепохованні українських бійців дивізії Ваффен СС «Галичина». Розслідування триває за вказівкою міністра оборони, який у такий спосіб відреагував на звернення новообраного народного депутата від партії «Слуга народу» Макса Бужанського.
28 липня, цього року, традиційно на Львівщині, на меморіальному цвинтарі, де поховані українські бійці 14-ої піхотної (гренадерської) дивізії «Галичина» — підрозділ у складі військ Ваффен СС Німеччини, відбулись заходи приурочені 75-й річниці битви під Бродами, пише «Радіо Свобода».
Влітку 1944 року, у боях проти Червоної армії загинули, за різними підрахунками, від 4 до 7 тисяч українських дивізійників.
Під час вшанування перепоховали останки 29 українських дивізійників, знайдені під час пошукових робіт.
Перепоховання українських бійців відбулося із військовими почестями, до яких залучили військовий оркестр і військовослужбовців Львівського гарнізону, на офіційне прохання Львівської обласної державної адміністрації.
Напередодні проведення заходу у приміщенні обласної адміністрації відбулась робоча нарада і була затверджена програма. Тобто, підготовка і проведення поминання відбулись так, як і щороку.
Однак, новообраний народний депутат від партії «Слуга народу» Макс Бужанський написав звернення до міністра оборони з обуренням, що до перепоховання українських дивізійників залучили військовослужбовців ЗСУ і ховали вояків дивізії під українськими прапорами, які поклали на домовини.
Макс Бужанський поцікавився у міністра, хто дозволив участь військовослужбовців у заходах. Він запитав міністра, чи йому відомо, що «Нюрнберзький трибунал визнав СС і всі підрозділи злочинною організацією».
Попри те, що насправді дивізія Ваффен СС «Галичина» не була засуджена на Нюрнберзькому трибуналі, а створена у 1986 році на вимогу Фонду Візенталя й окремих парламентів Канади урядова комісія (комісія Дешена) дослідила архівні матеріали і у 1987 році в офіційному рішенні зазначила, що «не існує доказів скоєння злочинів дивізією «Галичина» — звернення народного депутата від «Слуги народу» спричинило службову перевірку.
На сьогодні опитані різні сторони, які були організаторами заходу, зокрема посадовці Львівської обласної державної адміністрації.