Зранку міністр зустрівся із студентами-екологами Львівщини, для яких прочитав відкриту лекцію в Українському Католицькому Університеті.





«Сьогодні Львів, Львівська міська та обласна рада докладають надзусилля для вирішення проблеми твердих побутових відходів. Подія, яка три роки тому трапилась у Грибовичах, стала трагедією та водночас каталізатором для нової поведінки та нового вирішення проблеми. Місцева влада не йде легким шляхом по цій дорозі. Праця, пошук формул та комунікація зацікавлених сторін гарантуватиме швидке та якісне виконання цих завдань, які будуть не дорогими та безпечними для навколишнього середовище. У Львові ведуться дискусії щодо цього питання, зокрема, це було на громадських слуханнях. Я ж вважаю, що деякі активісти пішли хибним шляхом опонування моделі, яку обрала Львівська міська рада», — заявив під час зустрічі із студентами УКУ міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.



Кабінет Міністрів нещодавно схвалив Національний план управління відходами. Документ визначає завдання і практичні заходи, що дозволять Україні вже до 2030 року перейти на нову модель поведінки з відходами, на зразок діючої в країнах Європейського Союзу.

«Нам приємно, що стратегія, яку обрав Львів, збігається із Національним планом управління відходами, яка враховує європейські підходи проведення реформи у цій сфері. До втілення проекту залишилося небагато. Питання щодо будівництва сміттєпереробного заводу якраз розглядає Міністерство екології. Це один із останніх великих етапів, які наближають початок будівництва заводу у Львові», — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже цього року відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 млн євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 млн євро.

Відео: «Varta1»