Модернізація існуючих та побудова нових пунктів пропуску на держкордоні з Польщею
Про це йдеться на сайті «Урядового порталу». Питання модернізації існуючих пунктів пропуску через державний кордон та можливості будівництва нових пунктів обговорили на 15-му засіданні Українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.
Рада засідала у м. Збараж, Тернопільської області, впродовж 21–22 березня. Українську частину Ради очолив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода. Польську частину Ради очолила заступник Міністра внутрішніх справ та адміністрації Республіки Польща Рената Щенх.
Зокрема, обговорили плани реалізації проекту модернізації інфраструктури у пункті пропуску «Краківець–Корчова» та створення тимчасової інфраструктури в його рамках на період будівництва ділянки для оформлення легкового автотранспорту та автобусів на відрізку дороги М10/А4. Українська сторона запропонувала влаштувати тимчасову ділянку дороги від точки стику доріг М10/А4 вздовж лінії кордону до діючої частини пункту пропуску (на українському боці кордону) для проїзду виключно легкового автотранспорту.
«Підготовчі роботи зі створення тимчасової інфраструктури вже розпочаті. Бачимо необхідність розмежування легкового і вантажного напрямків в автомобільному пункті пропуску «Краківець–Корчова». Рада сьогодні рекомендувала пришвидшити з української сторони виконання робіт, пов’язаних із влаштуванням ділянки для легкового автотранспорту та автобусів на відрізку дороги М10/А4. Такі ж рекомендації і щодо модернізації української частини пункту пропуску «Устилуг–Зосін», — поінформував В’ячеслав Негода.
За його словами, у квітні цього року, запланована зустріч експертів обох сторін, які проаналізують потреби та можливості будівництва нових пунктів пропуску «Лопушанка–Міхновець» та «Адамчуки–Збереже».
Українсько-польська Міжурядова Координаційна Рада наголосила на необхідності пришвидшити початок будівництва пункту пропуску «Нижанковичі–Мальховичі» та завершення процесу нормативного врегулювання запровадження у ньому пішохідного руху.
Сторони обговорили і питання розвитку мережі залізничних сполучень через українсько-польський державний кордон та найближчі перспективи започаткування залізничного сполучення «Хирів–Загуж», «Ніжанковичі–Перемишль».
Міжурядова Координаційна Рада приділила увагу також питанням транскордонного співробітництва, просторового планування, рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій, запобігання та протидії правопорушення під час перетинання українсько-польського кордону. Обговорили сторони і хід виконання Програми транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна 2014–2020.