МОЗ повідомило хто найчастіше помирає від коронавірусу

У статево-віковій структурі померлих від захворювань, спричинених COVID-19 переважають чоловіки — 204 (56,5 %) та люди віком від 50-ти років (86 %). Про це інформує ЦГЗ.



Станом на 8 травня, в Україні зареєстровано 361 випадок смертей від ускладнень, викликаних COVID-19. Для порівняння, станом на 30 квітня смертей було 261.

Показник смертності склав 0,9 на 100 тис населення. Для порівняння, станом на 30 квітня, цей показник становив 0,62 % на 100 тис населення. Середній показник летальності по Україні — 2,5 %.

Показник летальності, що перевищує середній по Україні, зареєстровано в таких областях (станом на 8 травня):


74,5 % померлих від ускладнень COVID-19 мали серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок, печінки, легень, неврологічні хвороби та ожиріння.

У 23,8 % померлих із супутньою патологією було декілька захворювань: серцево-судинні та цукровий діабет, імунодефіцит та ожиріння, тощо.

68 % померлих — це люди старші 50 років із супутніми захворюваннями.

Дев’ять людей із кількості померлих мали в анамнезі поїздки за кордон впродовж останніх 14 діб до появи симптомів.

Серед померлих людей з COVID-19, було 19 медичних працівників з одинадцяти регіонів країни.

Троє померлих медпрацівників контактували із підтвердженим випадком захворювання COVID-19.

Серед померлих медиків була майже однакова кількість як чоловіків, так і жінок. Більшість із них були віком від 60 років і старше (75 %).

Усі пацієнти із кількості померлих мали позитивний результат лабораторного дослідження методом ПЛР на SARS-CoV-2. 339 людей госпіталізували, 65 % з них лікувалися у відділеннях інтенсивної терапії та перебували на штучній вентиляції легень чи екстракорпоральній мембранній оксигенації.

Середня тривалість від початку симптомів до смерті пацієнтів з COVID-19 склала 13 днів. Від моменту госпіталізації в ЗОЗ до смерті — 7 днів.