Музеєфікувати рештки попередниці львівського собору подумують науковці (фото)
Археологи виявили на території собору Св. Юра у Львові ряд фундаментів, що не співпадають з планувальною структурою сучасного собору. Фундаменти тягнуться із західної та південної сторони церкви. Дослідники припускають, що це можуть бути фрагменти фундаменту церкви, що існувала на місці собору у ХІV–ХVІІІ століттях. Інформація про це є на сайті прес-служби ЛОДА.
«Фундаменти збудовані з великогабаритних грубопідтесаних кам’яних блоків, на відміну від фундаменту теперішньої церкви Юра. Наразі, є три фрагменти, які наштовхують на думку, що вони належали іншій споруді. Серед рухомого археологічного матеріалу виявлено цеглу-пальцівку, а це вказує на готичний період, тож можемо стверджувати саме про ХІV століття», — розповів археолог Остап Лазурко.
На основі проб розчинів робитимуть точніші висновки щодо знайдених матеріалів. Для цього до Львова запросили хіміків-технологів, що мають досвід роботи у подібних дослідженнях.
«Ми уже говорили з проектантом про те, щоб на ці роботи обов’язково передбачили фінансування з обласного бюджету. На перший етап реконструкції собору передбачено 20 мільйонів гривень, з яких 5 млн грн. уже освоєно», — начальник відділу охорони історичних пам’яток Львівської ОДА Ганна Харун.
Роботи та дослідження триватимуть і надалі, після чого науковці та архітектори мають визначити вік та специфіку знахідки.
«Хочеться вірити, що ми виявили рештки фундаментних конструкцій попередниці собору. Поки що це лише припущення, але, якщо це підтвердиться, то ці знахідки треба буде музеєфікувати та експонувати, аби всі могли їх побачити», — переконаний директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Олег Осаульчук.