На Бібреччині створять шість абсолютно нових туристичних маршрутів вихідного дня
У Бібрській ОТГ, в часі карантину вздовж і впоперек дослідили свій туристичний потенціал. У межах проєкту “Мандри Сокільські” команда благодійного фонду “Спадщина.UA” об’їздила та дослідила цілу громаду і навіть села довкола неї, розповіли організатори проєкту.
Загалом проєкт передбачає створення шести абсолютно нових туристичних маршрутів у Бібрській ОТГ та довкола неї.
А реалізовують його в межах Програми міні-грантів для культурної спадщини “ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину”, за угодою з ГО Лабораторія Міського Простору.
Тому далі — формування повноцінних туристичних маршрутів, підготовка та презентація публічної підсумкової інформації, робота з туроператорами, орієнтованими на внутрішній українських ринок та промоція. А ще — спільна робота з керівництвом Бібрської ОТГ над пошуком ефективних механізмів збереження всього цінного, історичного і культурного, що є неймовірним ресурсом для розвитку. Відтак, і активна робота над розвитком туристичної інфраструктури, аргосадиб і готелів, кафе локальної кухні і фестивалів, туристичного маркування та мережі автодоріг, умов для відпочинку та плекання традиції гостинності.
Учасники дослідили майже 2000 кілометрів дорогами і бездоріжжям — і в результаті з’явився реєстр культурних та природних об’єктів, які заслуговують на увагу, збереження та мають туристичний потенціал. У ньому понад півтори сотні цікавих локацій.
Нинішня статистика “Мандрів Сокільських” виглядає вражаюче.
“Ми об’їздили 47 сіл громади, і ще десяток поза нею. Дослідили понад 150 об’єктів! Під час восьми “карантинних” експедицій зробили більше 1000 фото, знайшли та проаналізували ще понад 100 історичних світлин архітектурних об’єктів Бібреччини. Разом “намотали” понад 2000 кілометрів дорогами (та бездоріжжям) Бібрської ОТГ і прилеглих громад. Знайшли і впорядкували інформацію про більш ніж 20 видатних осіб, які народилися чи проживали на Бібреччині, творили її історію, представляли всі національні спільноти, які тут мешкали. Завершуємо формування реєстру яскравих природних об’єктів, яких також буде понад два десятки”, — розповідає пам’яткоохоронець, координатор проєкту “Сокіл.Перезавантаження” у Бібрці, архітектор Іван Щурко, який є одним із волонтерів проєкту.
Програми і карти маршрутів усіх мандрівок є на сторінці бібрського будинку “Сокола” у «Facebook». Тому проїхати з ними, дотримуючись усіх карантинних правил, може кожен охочий, коли йому зручно.
“Шість нових туристичних продуктів ми хочемо презентувати у липні. У планах — презентаційні тури та інші публічні події. Звісно, якщо дозволить епідеміологічна ситуація. А наразі вже кілька місяців наша команда бере участь у напрацюванні стратегії Бібрської ОТГ”, — зазначає керівниця БФ “Спадщина.UA” Ганна Гаврлів.
До слова, саме бібрський будинок “Сокола” — як майбутній мультикультурний центр — стане осердям і мандрівок, і всіх публічних подій, бо саме на його честь названо проєкт “Мандри Сокільські”.
[gallery link=«file» ids=«198878,198879,198880»]