На Дніпровщині надзвичайники врятували з палаючих чагарників совеня (фото)

У понеділок, 30 березня, під час гасіння чергової пожежі сухостою на Дніпропетровщині надзвичайники побачили в палаючих чагарниках совеня.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ДСНС України у «Telegram».

«Вогнеборці дістали його зі смертоносної пастки, але зауважили, що крила пташеня пошкоджені полум’ям. Рятувальники забрали пірнате маля до пожежно-рятувальної частини на час його »реабілітації", — розповіли вони.

Вогнеборці вкотре закликали українців бути гуманними.

Додамо, що навесні чимало власників сільськогосподарських ділянок починають палити сміття і суху траву. Такі дії забруднюють атмосферу, нищать родючий шар грунту та негативно впливають на здоров’я.

У поліції застерігають, за спалювання сухої трави та сміття, у тому числі на своїх присадибних ділянках, передбачена адміністративна, а в окремих випадках й кримінальна відповідальність.

Зокрема, згідно ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення  (самовільне випалювання рослинності або її залишків), за випалювання опалого листя на землях сільськогосподарського призначення передбачено накладання штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб — від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, в деяких випадках спалювання травостою та сміття є кримінальним правопорушенням. Так, згідно ст. 245 (знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом передбачено покарання — штраф від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на термін від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий термін.

Якщо ж такі дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, вони караються позбавленням волі на термін від п’яти до десяти років.