На дорогах України за 11 місяців у ДТП загинула 71 дитина-пасажир
Серед українців існує стереотип – найстрашніше, що може бути, якщо я порушу правила дорожнього руху мене оштрафують. Але найжахливіше - це втратити життя чи позбавити його своїх рідних. Про це повідомляє прес-служба МВС.
За інформацією поліції протягом січня-листопада 2017 року в Україні відбулося 1556 дорожньо-транспортних пригод, під час яких 2033 дитини були травмовані та 71 дитина-пасажир загинула. І все тільки тому, що батьки не подбали про безпеку власної дитини і не придбали спеціальне авто крісло.
Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає, що дитяче авто крісло знижує смертність дітей у ДТП на 54%, а ризик отримання травм на 70%.
Не можете підібрати потрібне? Ми вам допоможемо!
Існує 3 групи авто крісел для діток, вони поділяються за віком та вагою малечі.
Група 0 (вага 0-13 кг, вік до 18 міс.) – дитяча переносна люлька
Встановлюється лицем проти руху автомобіля, виключаючи можливість пошкодження шиї та хребта немовляти. Зазвичай має свій пятиточковий ремінь безпеки, який кріпиться в області животика дитини.
Група 0/1 (до 18 кг, до 4 років)
Така група призначена для дітей віком до 4 років. Вони мають вигляд крісла з вкладишем для новонародженого, який прибирається при дорослішанні дитини, та обладнані власними п’ятиточковими ременями безпеки або спеціальним утримуючим столиком. Для більшої міцності, стійкості та зручності у користуванні можуть бути обладнані системою IsoFix.
Група 2 і 3 частіше об’єднані в одну (15-36 кг, 4 - 12 років)
Для старших дітей випускаються дитячі автокрісла, які по мірі росту дитини передбачають перехід від застосування внутрішніх ременів крісла до штатних автомобільних, які пропускаються через спеціальні направляючі. Як правило, дитячі крісла цієї групи мають декілька положень спинки, що забезпечує дитині комфортний сон у тривалих поїздках та підголовник, який регулюється за зростом дитини.
Існують також крісла без спинки. Так звані бустери. Такий вид крісел необхідний та використовується для того, щоб підняти дитину над сидінням авто на висоту, комфортну та безпечну для фіксації дитини штатним ременем безпеки (ремінь безпеки автомобіля повинен проходити не під горлом або над головою дитини, а лежати на плечі). Як, правило вони мають невелику вагу, компактні та прості у встановленні. Вони чудово підходять для невеликих авто, а також в ситуаціях, коли дитина рідко їздить в авто. З мінусів його – відсутність спинки та додаткового бокового захисту, що значно знижує безпеку.
Пам’ятайте, прості речі і небайдужість рятують життя