На Львівщині викрили третього учасника ОЗГ, яка розікрала гуманітарну допомогу військовим
Ним виявився військовослужбовець ТРО
Повідомлено про підозру 43-річному уродженцю Стрия, військовослужбовцю Сил територіальної оборони Збройних сил України, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 201-2 (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України, повідомляє Спеціалізована прокуратура у військовій і оборонній сфері Західного регіону.
За версією слідства, підозрюваний отримував сертифікати кінцевого споживача та гарантійні листи від військової частини, на основі яких його спільники змогли імпортували з-за кордону сталеві плити до бронежилетів.
Однак, замість того, щоб передати гуманітарну допомогу на потреби військових, учасники злочинної групи її продали, а 450 тис грн прибутку — розподілили між собою. Всього реалізували 210 таких плит.
За попередньою інформацією, організатором злочинної схеми виявився раніше затриманий 42-річний керівник рекламного холдингу, який координував «роботу» двох інших учасників, розподіляв їх ролі і функції, забезпечував ввезення, зберігання та переоснащення вантажу, здійснював маскування протиправної діяльності, розподіляв кошти та інше.
Двом іншим фігурантам, серед яких військовик, дісталась роль виконавців.
Враховуючи усі обставини, вказане кримінальне правопорушення визнається таким, яке вчинене організованою групою, а відтак спецпрокурори кваліфікували дії кожного із учасників за ч. 2 ст. 28 КК України (вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією).
За вчинене вказане особам загрожує від 10 до 12 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною та з конфіскацією майна.
Як повідомляє Нацполіція Львівської області, зловмисники організували протиправну схему ввезення в Україну амуніції нібито для потреб військовослужбовців та в подальшому продавали її, привласнюючи кошти. Спорядження, загальна вартість якого становить близько 25 мільйонів гривень, завозилось в Україну під виглядом гуманітарної допомоги.
Організатором та куратором злочинної схеми був мешканець Львівщини — він «вирішував» питання щодо отримання дозвільних документів від військових частин для безперешкодного перевезення амуніції через кордон нібито для передачі їх військовослужбовцям Збройних сил України. У подальшому отримане таким чином спорядження, зокрема, бронежилети, вони реалізовували, привласнюючи отримані кошти.
Слідчі повідомили організатору про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 201-2 (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання — позбавлення волі на термін від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років та з конфіскацією майна.
Двом інших учасникам групи правоохоронці повідомили про підозру у вчиненні злочину раніше.
Досудове розслідування триває, правоохоронці вживають заходів для якнайшвидшої передачі вилучених у зловмисників під час санкціонованих обшуків бронежилетів та іншого військового спорядження нашим бійцям на фронті.
Як повідомлялося, СБУ викрила схему розкрадання гуманітарної допомоги на Львівщині.