На Львівщині з території дитсадка виловили червонокнижну змію (ВІДЕО, ФОТО)

Спеціально прибув спеціаліст для відлову

У Новороздільській громаді виявлено рідкісного червонокнижкого плазуна. Про це повідомили 17 червня, у Стрийському районному управлінні ГУ ДСНС України у Львівській області

Мова йде про полоза лісового, ареал проживання якого виявили на території Новороздільської громади.

Так в середу на запрошення Новороздільської міської ради завітали до нашої громади та спільно з рятувальниками здійснили вилов 3 плазунів Тарас Гринчишин — голова львівського відділу, віцепрезидент українського герпетологічного товариства та Ольга Паламаренко — кандидат біологічних наук НЛТУ, кафедра лісівництва, герпетолог.

Одного полоза довжиною біля півтори метри виявили на території колишнього 9 садочка, іншого на дамбі озера Барвінок. Третім плазуном був вуж звичайний.

Полоз лісовий рідкісний для України,середземноморський вид плазунів, який перебуває під особливою охороною держави та Бернської конвенції. Охоче засиляє покинуті будівлі, трапляється у населених пунктах. Зазвичай трапляються лише поодинокі особини. Луски гладенькі, навколо середини тіла 21 або 23 ряди лусок.

Верхня сторона тіла переважно однотонна, від різних відтінків оливкового, бурого чи сірого кольорів до майже чорного, нижня сторона — жовтувата або білувата.

По боках голови ззаду є жовтуваті плями. Їхні розміри вказують на те, що вони непомітно проживають поблизу людей щонайменше 7–8 років. Зверніть увагу, полоз лісовий ніколи першим не нападає на людину, укусити він може тоді, коли на нього наступили, торкнулися його рукою або ж коли він не має шляху для втечі. Тож, у разі укусу полоза потрібно просто обробити рану будь-яким антисептиком. Проте буває це вкрай рідко.

Лісовий полоз не отруйний та безпечний. Живиться мишами та абсолютно не загрожує людині.

Раніше повідомлялося, що спеку змії покидають свої сховища і виповзають на галявини та дороги.