На Львівщині збільшилася кількість хворих на небезпечну хворобу
Медики розповідають, як вберегтися
На Львівщині зросла кількість хворих на небезпечний недуг. Так у ще трьох пацієнтів, які лікуються в Львівській обласній інфекційні лікарні, діагностували лептоспіроз. Також у двох хворих є симптоми лептоспірозу, але лікарі чекають результатів аналізів. Про це повідомляє видання ZAXID.NET
До лікарні 2023 року з цим захворюванням потрапило вже 18 мешканців Львівщини, один хворий помер.
Двоє пацієнтів з підтвердженим діагнозом лептоспірозу перебуває у реанімації, повідомила виданню лікарка інфекційної лікарні Каріна Калайдіна.
Серед нових хворих є 24-річний львів'янин, який нещодавно повернувся з відпочинку у Карпатах. До лікарні звернувся самостійно через високу температуру тіла. У нього була клінічні прояви лептоспірозу, днями цей діагноз підтвердили лабораторно. Чоловік розповів лікарям, що у горах пив дощову воду, купався у водоймах, а після повернення додому у нього раптово підвищилася температура, виник головний біль, нудота тощо. Оскільки він відразу звернувся по медичну допомогу, то його стан середньої важкості.
Ще двоє чоловіків, яким 46 і 47 років, перебувають у реанімації. Один з Перемишлянщини, другий з Яворівського району. Мешканець Перемишлянщини купався у місцевому ставку, а чоловік з Яворівського району рибалив. В обох лабораторно підтверджено лептоспіроз.
У двох жінок, яким 72 і 55 років, є симптоми лептоспірозу, лікарі очікують результатів їхніх аналізів.
Ці жінки не купалися у водоймах. Одна збирала ожину, подряпала руки і поїхала на дачу, інша працює прибиральницею.
Заступник директора з медичної роботи інфекційної лікарні Андрій Орфін повідомив, що за 8 місяців 2023 року до інфекційної лікарні з лептоспірозом вже потрапило 18 мешканців Львівської області.
Для довідки: лептоспіроз у людей спричиняє бактерія, яка потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів, також це може бути худоба, собаки, дикі тварини. В організм людини бактерія потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).
Хворобу може спричинити і вживання зараженої їжі.
Читайте також: На Львівщині збільшилася кількість хворих на небезпечну хворобу
Додамо, що від початку цього року і станом на кінець цього тижня на Львівщині зареєстрували 21 випадок зараження із первинним діагнозом лептоспіроз.
За аналогічний період минулого року таких випадків було 14. Приріст захворюваності становить 42%. За увесь 2022 рік зафіксували 31 випадок, з них чотири —летальні.
Аби не захворіти, варто дотримуватись правил:
- уникайте купання у водоймах з непроточною водою, особливо у мілководних;
- не купайтеся, якщо на тілі є порізи, подряпини та рани;
- не використовуйте воду з відкритих водойм для пиття, а також миття овочів та фруктів;
- завжди мийте овочі і фрукти, які підняли у саду чи придбали на ринку;
- кип'ятіть воду та термічно обробляйте продукти тваринного походження;
- не ловіть рибу у заборонених місцях;
- дотримуйтесь особистої гігієни, мийте руки перед їжею, приймайте душ з милом, обробляйте дезінфекторами будь-які рани на тілі;
- не ходіть босоніж у заболочених місцях;
- під час робіт на полях, у заболоченій місцевості, на м'ясокомбінатах, під час догляду за хворими тваринами, на риболовлі використовуйте засоби захисту – рукавиці, гумові чоботи;
- уникайте контакту з гризунами, дикими та свійськими тваринами – джерелами інфекції;
- оберігайте продукти та воду від гризунів, особливо в умовах укриттів, не тримаючи їх відкритими.