На Львівщині запрацював сьомий міжнародний пункт пропуску
Пункт пропуску розташований на території Республіки Польща і передбачає спільний контроль українських та польських прикордонників і митників
Сьогодні, 21 грудня, запрацював автомобільний ПП «Нижанковичі – Мальховичі», який призначений для пасажирського та вантажного транспорту, загальною вагою до 3,5 тонн. Про це повідомив в.о. голови Львівької облради Юрій Холод.
Пішохідний рух тут також буде, але після будівництва відповідної інфраструктури.
Новозбудований пункт пропуску розташований на території Республіки Польща і передбачає спільний контроль українських та польських прикордонників і митників.
Фактично, збудували його від вересня 2021 року за 109 мільйонів злотих, які оплатила польська сторона.
З лютого 2023 до осені цього року недобудований пункт пропуску «Нижанковичі-Мальховичі» відкривали для руху порожніх вантажівок — щоб зменшити черги на українсько-польському кордоні, пришвидшити рух транспорту розвантажити інші пункти пропуску.
Пропускна здатність нового пункту — 2000 авто за добу в обидва боки, а також 100 автобусів.
З українського боку до Нижанкович можна добратися відремонтованою дорогою Нижанковичі – Самбір - Дрогобич - Стрий, яку на відрізку понад 46 км відремонтували за кошт польського кредиту.