На Львівщині небезпечна тонка крига на водоймах

З початку 2018 року на території Львівської області зафіксовані випадки загибелі людей на водоймах, один такий випадок трапився у Львові наприкінці січня – провалившись під лід, одна дитина загинула, а інша потрапила до лікувального закладу. Про це інформує прес-служба ЛМР.


Через постійно мінливу температуру повітря, на водоймах утворюється нестійкий крижаний покрив, а тому відпочинок на річках та озерах є небезпечним у такий період!



Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради застерігає львів’ян не виходити на ненадійну, тонку кригу, і вберегти від цього своїх дітей!


Для того, щоб уникнути небезпечних ситуацій на льоду, необхідно пам’ятати:


- безпечним вважається лід: для одного пішоходу – товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів. 


- виходячи на замерзлу водойму, візьміть із собою палицю, щоб перевірити міцність льоду. В жодному разі не перевіряйте його ударом ноги. Перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від поверхні криги. Заздалегідь роздивіться: лід може бути тонким біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Значно тонший лід у місцях швидкої течії і там, де водойма впадає в іншу, більшу.


- обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із суходолом. Коли ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 м. Якщо лід почав тріскати, негайно повертайтеся: не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду.


- рибалки мають знати, що не можна пробивати поряд одна від одної багато ополонок. Небезпечно рибалити на переправах та занадто далеко від берега.


Пам’ятайте! Про нещасний випадок події на льоду, необхідно негайно повідомити за номером 101.