На Львівщині показали сукупний портет безробітної особи
Станом на 01.07.2019 року, офіційно через службу зайнятості роботу шукали 12,4 тисячі безробітних, серед котрих 56,1 % становили жінки. Про це пише Агенція інформації та аналітики «Galinfo».
Як свідчать статистичні дані, якими оперує обласний центр зайнятості, на Львівщині зростає потреба у робочій силі й водночас зменшується кількість безробітних. Про це повідомили у відділі інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості.
У загальних обсягах пропозиції робочої сили області найчисельнішою була група осіб віком 55–59 років (2,1 тис осіб або 16,9 %), 51,0 % складали працівники, звільнені з підприємств, установ та організацій за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпПУ), котрі у термін до одного року після розірвання трудових відносин звернулися за сприянням у працевлаштуванні до служби зайнятості. За професійними ознаками найбільшу частку — 19,1 % — склали законодавці, вищі державні службовці, керівники і менеджери. В основному лави безробітних поповнили особи з вищою освітою (59,2 %) та мешканці міст (56,5 %). Найбільша кількість тимчасово непрацюючих — 23 % загальної чисельності безробітних в області — зареєстрована у Львівському міському центрі зайнятості.
— Узагальнюючи ці дані, можна окреслити середньостатистичний портрет безробітного Львівщини, — розповідає директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк. — Це — мешканка міста Львова віком 55–59 років з повною вищою освітою, котра останнім часом обіймала керівні посади, ймовірно навіть в органах місцевої влади, звільнилася з роботи за згодою сторін відповідно до п. 1 ст. 36 Кодексу Законів про працю України.
Допоможе їй повернутися до трудової діяльності кар’єрний радник, котрий проаналізує рівень конкурентоспроможності на ринку праці своєї підопічної і разом з нею складе покроковий план працевлаштування, враховуючи досвід, професійні знання, наміри та побажання особи, зіставивши їх із пропозиціями місцевих працедавців, — додав Василь Барилюк.