На Львівщині судитимуть двох людей за фальшиві сертифікати

На Львівщині судитимуть двох мешканців Волинської та Рівненської областей за використання підроблених сертифікатів про вакцинацію. Про це сьогодні повідомили у пресслужбі поліції Львівської області.

Так, 10 листопада, до поліції надійшло повідомлення від прикордонників про те, що на пункті пропуску «Шегині-Медика» під час паспортного контролю 29-річний мешканець Волинської області пред’явив міжнародне свідоцтво про вакцинацію від коронавірусної хвороби «COVID-19» з ознаками підроблення. 11 листопада на цьому ж пункті пропуску підроблені свідоцтва виявлено у мешканців Хмельницької області, віком 21 та 44 роки. Як встановили правоохоронці, усі чоловіки самостійно роздрукували свідоцтва із своїми даними, щоб використати їх під час виїзду на роботу до Польщі чи повернення додому.

Цього ж дня на пункті пропуску «Краківець–Корчова» 29-річний мешканець Вінницької області під час проходження паспортного контролю пред’явив міжнародне підроблене свідоцтво про вакцинацію.

Усі підроблені свідоцтва вилучені. За усіма фактами дізнавачі Яворівського районного відділу поліції відкрили кримінальні провадження за ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документу) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті, — обмеження волі на термін до двох років. Досудові розслідування тривають.

Крім того, співробітники Яворівського районного відділу поліції повідомили про підозри 34-річному мешканцю Волинської області та 34-річному мешканцю міста Рівне, які пред’явили підроблені свідоцтва про вакцинацію під час перетину кордону. Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що обидва підозрювані заздалегідь придбали у невідомої осіб підроблені сертифікати, маючи намір перетнути державний кордон України без подальшого перебування на самоізоляції.

Обом фігурантам повідомлено про підозри у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених  ч. 5 ст. 27 — ч. 1 ат. 358 (посібництво у підробленні документів, печаток, штампів та бланків) та ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, — обмеження волі на термін до двох років. Досудові розслідування завершені. Обвинувальні акти скеровані на розгляд суду.