На Львівщині злісний порушник ПДР, що насмерть збив людину, перебуваючи під домашнім арештом, продовжує вчиняти ДТП (фото, відео)

Нещодавно, 18 жовтня, у Харкові трапилося жахливе ДТП. Загинуло 5 людей, ще декілька досі перебувають у лікарні у важкому стані. Про це повідомляє ІА ZIK.


Періодично з’являються подробиці про обставини, які призвели до трагічного випадку. Одна з них особливо насторожує. Виявляється, дівчина, яка була за кермом злощасного «Лексусу», впродовж останнього часу регулярно порушувала правила дорожнього руху, але правоохоронці не поспішали позбавляти її водійських прав. Лише зараз, коли загинули люди, про це почали говорити, як про помилку. Але випадків, коли злісні порушники і надалі сідають за кермо аж надто багато. І нерідко саме такі «водії», у результаті, вчиняють смертельні ДТП.


Саме за таких обставин загинула людина якраз рік тому 20 жовтня 2016 року. З вини водія «Лінкольна», мешканця Новояворівська, Миколи Логіна. На момент смертельної аварії було відомо про те, що він впродовж останніх років вчинив близько 10 ДТП, але щоразу обходився мінімальним покаранням, а то і без нього, і продовжував їздити за кермом. Так і на один з останніх судів, вже після смертельного випадку, він приїхав своїм ходом, ще й хизувався цим перед камерами журналістів.



Як просувається розслідування цієї резонансної справи та чи позбавлений обвинувачений у вчиненні ДТП прав на керування авто у матеріалі ІА ZIK.


Нагадаємо, аварія трапилася 20 жовтня 2016 року автодорозі Львів-Краковець. Водій виїхав на зустрічну смугу руху, де зіткнувся з трьома автомобілями, внаслідок чого загинула водійка одного з авто, ще двох людей госпіталізували. Сам же водій Lincoln’а втік з місця ДТП, а його авто загорілося.


Згодом у поліції розповіли, що водія затримано та проводяться слідчі дії.


«На даний час встановлено, хто саме перебував за кермом транспортного засобу. Як ми вже повідомляли, водій втік з місця події. Проте його місце знаходження встановлено. Зараз з ним проводяться необхідні слідчі дії», – повідомила Світлана Добровольська.


Водієм, якого обвинувачують у спричиненні аварії, виявився мешканець Новояворівська Микола Логін.


Далі стали відомими факти з його біографії та водійської історії, які викликали праведний гнів громадськості, але не змусили задуматись ані правоохоронців, ані суддів, які дозволяли злісному порушнику ПДР не лише залишатись на волі, але й продовжувати керувати авто.


21 березня 2013-го – на трасі Київ-Чоп здійснив зіткнення з Opel Combo – визнаний винним

грудень 2013-го – у стані алкогольного сп’яніння керував авто Chrysler на польських номерах RJA 11660

10 грудня 2014-го – керував Lincoln із польськими номерами RJA 45319, з ознаками алкогольного сп’яніння здійснив наїзд на металеву огорожу фешн-клабу, оштрафували на 4675 грн

4 лютого 2016-го – в стані алкогольного сп’яніння керував Lincoln Town Car із польськими номерами LBL92SS, штраф 3400 грн

5 березня 2016-го – зіткнувся з Mercedes на трасі Львів-Краковець, залишив місце аварії, визнаний винним.

А тепер прослідкуємо на прикладі цього випадку дії поліції та суддів.


Переважно кожен випадок за участю Миколи Логіна, а траплялись вони і у Львові і у Яворівському районі, закінчувався мінімальним штрафом, а то й взагалі затягуванням справи більше як на три місяці, після чого її закриття.


І це при тому, що фактично кожен випадок – це ДТП в стані алкогольного сп’яніння та втеча з місця події. І за це все – мінімальний штраф і знову за кермо!


Чомусь правоохоронці не звертали увагу на те, що окрім ДТП, у Логіна ще купа судових тяжб. Це і розлучення, і поділ майна, і позбавлення батьківських прав, і несплата аліментів, і хуліганство.


Тобто, однозначна картина злісного порушника дорожніх та життєвих правил. А що поліція? У відповідь на інформаційний запит ІА ZIK – переадресація на патрульну поліцію, а далі – тишина. Очевидно, на відкуп суддів.


А що ж судді Яворівського районного суду – мінімальний штраф, або ж затягування справи.


Особливо кидається в очі кричущий випадок, коли, сумно відомий, суддя Гоцко Василь Іванович, вже після трагічного ДТП, затягує справу щодо Логіна на стільки, щоби з’явились підстави закрити її.


І справа стосується, знову ж, ДТП у стані алкогольного сп’яніння! Лише вчитайтесь:


«Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 11 серпня 2016 року, ОСОБА_1 (Логін М. В.), у названий день, приблизно о 05 годині 10 хвилин, керуючи автомобілем марки Лінкольн, реєстраційний номер LBL9255, під час руху по вулиці Шевченка міста Львова, за порушення Правил дорожнього руху, був зупинений працівниками поліції і ПОВТОРНО, ПРОТЯГОМ РОКУ, ПЕРЕБУВАВ У СТАНІ АЛКОГОЛЬНОГО СПЯНІННЯ», – йдеться у постанові Яворівського районного суду.


Далі лише хронологія: 11 серпня ДТП – 20 жовтня наступне, цього разу смертельне, ДТП – 26 січня 2017 року закриття справи «у зв’язку із закінчення строку накладення адміністративного стягнення».


Суддя Гоцко «маринував» справу повторного ДТП у стані сп’яніння протягом року 6 місяці і закрив її через порушення термінів навіть знаючи, що у жовтні Логін, в іншому ДТП, вбив людину.


А що з судовим розглядом справи про летальне ДТП 20 жовтня – слухається у Яворівському районному суді – суддя Кондратьєва Наталія Андріївна. Миколі Логіну вкотре продовжено домашній арешт до 5 грудня 2017 року. Він зобов’язаний перебувати вдома з 23.00 до 7.30.


А що ж з правом водіння авто? ЛОГІН І ДАЛІ МОЖЕ ЇЗДИТИ ЗА КЕРМОМ. І продовжував їздити, от навіть на одне з останніх засідань приїхав, ще й хизувався цим перед камерою журналіста (перші хвилини на відео).



Але як їздить – а так, як і до того. ПРОДОВЖУЄ ВЧИНЯТИ ДТП.


«Так 29 серпня 2017 року 05 год. 10 хв. у м. Львові пр. Чорновола, 4 ОСОБА_1 (Логін М. В.), керував транспортним засобом «Volkswagen Passat» номерний знак DSW 48835, з ознаками алкогольного сп’яніння: запах алкоголю з ротової порожнини, тремтіння рук, почервоніння очей. Від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність, за ч.1 ст.130 КУпАП», – йдеться в постанові суду.


Тобто, ДТП у п’яному стані ще й у період перебування під домашнім арештом.


Але цього разу справа потрапила не до Яворівського РС, а до Галицького районного суду міста Львова, судді Зубачик Н.Б. І, врешті, було прийнято адекватне покарання:


«Логін М. В. на судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлена про час та місце розгляду справи…


Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у виді накладення штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами…


… визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок, з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік».


Але моральні принципи Логіна не дозволяють йому належно прийняти покарання і він оскаржує це рішення суду в апеляції.


Яким же буде покарання для, імовірного, винуватця цього смертельного ДТП? Чи буде його захищати Яворівський РС, як систематично робив до того? Адже права керувати авто його позбавили тільки після чергового п’яного ДТП і то в іншому суді, де справу розглянули не півроку, а впродовж тижня.


Чи стане масштабна трагедія у Харкові приводом для того, щоби судді врешті адекватно карали злісних порушників?