На місці побудови Національного військового кладовища рівень грунтових вод може підніматися на 2 метри і тіла контактуватимуть з водою - еколог
Ділянка на Київщині, обрана урядом для зведення кладовища, не є придатною для проєкту в такому вигляді
Ділянка на Київщині, обрана урядом для зведення Національного меморіального військового кладовища, не є придатною для проєкту в такому вигляді, в якому пропонує держава.
Про це розповів голова Національного екологічного центру України, кандидат геологічних наук Руслан Гаврилюк, інформує Zmina.
Створення загальнодержавного військового кладовища в Україні обговорюють ще з 2011 року, втім лише після початку російської агресії у 2014-му це питання актуалізували. У 2015-му облаштування зафіксували в урядовому плані до 2020 року, і згодом цей пункт перейшов уже до плану на 2025 рік.
Спочатку посадовці припускали, що меморіал може з’явитися поряд з Національним заповідником “Биківнянські могили” в Києві, а не за містом. Втім, у підсумку обрали територію в Київській області. Рішення уряду обурило місцевих мешканців, які почали виходити на протести, щоб зберегти ліс. Щодо останнього, то це серйозна екологічна проблема для України.
Своєю чергою посадовці спростовували побоювання місцевих, а деякі публічні особи почали пов’язувати протести з російськими ІПСО.
Як каже Гаврилюк, за чинними нормами не можна облаштовувати кладовище на ділянках, де рівень ґрунтових вод може підійматися вище за 2 метри.
“Ця територія знаходиться на межиріччі, звідки витікають кілька річок, які відносяться до різних. В період рясних опадів фактично вся територія підтоплюється, і місцеві жителі це спостерігають. Так як в нас відбувається поховання, вони будуть мати контакт з водами, які будуть фільтруватися з поверхні, і все, що буде там знаходитись, все може розчинитися і потрапити до ґрунтових вод навіть на ділянках, де рівень ґрунтових вод менше 2 метрів”, – каже еколог.
Читайте також: на Київщині люди протестують проти сусідства з Національним військовим меморіальним кладовищем.
Нині слова голови Національного екологічного центру України в уряді не коментували. За планом посадовців, перші поховання на Національному меморіальному військовому кладовищі мають з’явитись уже цьогоріч.