На Новороздільській ТЕЦ запобігли загрозі вибухів і пожеж
Компанія-управитель Новороздільською ТЕЦ заявила про можливу диверсію на електротехнічному обладнанні, яка могла призвести до знеструмлення і можливих вибухів та пожеж.
Таку заяву ТОВ «Нафтогаз тепло» оприлюднило на своєму сайті.
«7 липня під час тестування обладнання, задіяного в зазначених випробуваннях, електротехнічним персоналом Новороздільської ТЕЦ в кабельних каналах ГРУ-6кВ було виявлено обрізку і демонтаж контрольних кабелів, призначених для запуску та керування основним електротехнічним обладнанням ТЕЦ. Таким чином, виникла загроза знеструмлення ТЕЦ та промислових споживачів, припинення теплопостачання та гарячого водопостачання мешканцям міста, а також виникнення надзвичайних аварійних ситуацій на ТЕЦ (пожежі, вибухи, пошкодження електротехнічного обладнання)», — йдеться в документі.
Про спробу можливої диверсії на ТЕЦ повідомили очільника Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького, управління СБУ у Львівській області, Національну поліцію та керівництво Новороздільської міської ради.
«Ми вже не вперше зустрічаємось із такими можливими диверсіями. У травні місяці, при проведенні інвентаризації майна, переданого нам в управління, ми були свідками подій, коли невідомі особи спиляли дерево, яке впало на лінію електромереж і привело до знеструмлення об’єктів, які ми власне інвентаризували і які мали відношення до водопостачання міста Новий Розділ. Дерево, яке «випадково» впало на мережі невідомі пиляли під час сильної зливи, по коліно у воді і воно не представляло жодної цінності — отож це була явна спроба у перешкоджанні нам у проведенні інвентаризації, навіть ціною того, що ціле місто могло залишитись без водопостачання, а люди, що пиляли це дерево, наражали себе на небезпеку бути ураженими електричним струмом», — повідомив генеральний директор ТОВ «Нафтогаз тепло» Сергій Бульбас.
Нагадаємо, впродовж 2013–2015 років «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ», які належать братам Дубневичам, отримували природний газ за пільговими цінами від НАК «Нафтогаз України» ніби для постачання тепла населенню. Але отримували в обсягах, які вдесятеро перевищували реальні потреби конкретних населених пунктів. У результаті цього державним інтересам було завдано збитків на суму понад 1,4 млрд грн.