На території одного з відпочинкових комплексів Львівщини важко травмувався хлопчик
Невдало стрибнув у басейн
На території одного з відпочинкових комплексів Львівщини у минулі вихідні внаслідок стрибка в басейн важко травмувався підліток. Про це інформує Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф
14-річного хлопця зі спинальною травмою медики госпіталізували в Міську дитячу клінічну лікарню Львова.
Невдалий стрибок у воду призвів до отримання хлопцем черепно-мозкової травми, спинальної травми та спинального шоку.
«Травма пірнальника» вважається вкрай небезпечною через особливий механізм її отримання.
Лікарі закликають не нехтувати правилами поведінки на воді та говорити про це, плануючи дозвілля.
Медики не розголошують деталі інциденту, однак за даними видання ZAXID.NET, подія трапилася в одному з відпочинкових комплексів у селі Лагодів Бродівської громади. Постраждали підліток – житель Рівненщини
Для довідки: Травма пірнальника – це ураження шийних хребців та спинного мозку внаслідок удару головою об дно водойми. Така травма вважається вкрай небезпечною через особливий механізм отримання, а також відсутність ефективного лікування.
Якщо ушкоджується спинний мозок*, розвиваються важкі неврологічні ураження – від паралічу тіла й порушення чутливості до повної відмови тазових органів та зупинки дихання.
Під час неправильного пірнання ушкодження зазнають 4, 5 і 6 хребці, які є найбільш рухливими. Коли вони ламаються, гострі уламки можуть пошкодити спинний мозок.
При пошкодженні спинного мозку настає параліч рук та ніг, втрачаються всі види чутливості, зупиняється дихання. Після такої травми постраждалий не в змозі випірнути та самостійно вибратися на берег.
Читайте також: у водоймах Львівщини втопилося двоє людей
Одразу після травми розвивається так званий спинальний шок. Внаслідок травм відбуваються глибокі динамічні зміни в нервових клітинах і складних структурах спинного мозку: тимчасове пригнічення всіх функцій нервових клітин, втрата провідності нервових волокон, припинення рефлекторної діяльності спинного мозку. Глибина і тривалість шоку залежать від тяжкості травми.