На українців очікує додаткова плата за ЖКГ, при відсутності колективного договору

У той час, як мешканці мають купу нарікань на жеки, активно розвиваються ОСББ. 


Новий закон про житлово-комунальні послуги підвищить їх вартість для мешканців багатоповерхівок, котрі не укладуть колективний договір із постачальником тепла чи води. Ця та інші норми документу почнуть діяти вже цього року, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.


Окрім додаткової абонплати, закон містить інші новації, зокрема повернення пені та механізм примусового відімкнення неплатників від послуг. 


За новим законом мешканці мають обрати модель співпраці з постачальником послуг. Колективні договори об’єднаних співвласників чітко прописують обов’язки сторін і контроль за виконанням. У разі якщо угода індивідуальна, воду чи тепло доставлять до будинку, а стан мереж в середині багатоповерхівки постачальника не хвилює. Юристи вже заявили, що новий закон – не справедливий.


За новим законом, мешканці мають обрати модель співпраці з постачальником послуг. Колективні договори об’єднаних співвласників  чітко прописують обов’язки сторін і контроль за виконанням. У разі, якщо угода індивідуальна, воду чи тепло доставлять до будинку, але стан мереж всередині багатоповерхівки постачальника не хвилюватиме. «Тепер українці мають самостійно вирішувати питання свого будинку. Ремонти капітальні чи поточні відбуватимуться за рахунок коштів людей, які живуть в будинку», - пояснив юрист Лаврентій Царук.


 


Додаткову абонплату він вважає несправедливим нововведенням, бо якщо один сплачуватиме за лічильником, а його сусід крастиме, то постачальник різницю розділить на всіх жителів і додасть іще й свої витрати на утримання, зокрема, кол-центру. Що й назвали додатковою абонплатою.