На який термін можна оформити ОСЦПВ в Україні?

Кожен водій в Україні повинен мати актуальний поліс автострахування – ОСЦПВ. Його наявність регламентується законом «Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів», а сама автоцивілка за важливістю стоїть нарівні з техпаспортом та посвідченням водія. За недотримання правила – штраф у розмірі від 425 грн. до 850 грн. А тепер детальніше про принцип роботи ОСЦПВ.

ОСЦПВ – покриває відповідальність водія перед третіми особами та оформляється не на конкретну людину, а саме на машину. Це гарантує захист з боку страхової компанії будь-якому драйверу, який управляє ТЗ на законних підставах.

Суть страхування полягає в тому, що якщо ви стаєте винуватцем ДТП, то ваша страхова компенсує збитки потерпілим замість вас. Але при цьому ваші збитки не покриваються. Це компетенція іншого добровільного полісу – КАСКО. Кожен автовласник має щорічно купувати страховку.

Максимальний розмір виплати з ОСЦПВ з липня 2022 року зріс на 23%:

Раніше було 130 000 грн та 260 000 грн відповідно.

Середній термін врегулювання страхових вимог щодо ОСЦПВ становить 60 – 70 днів.

У випадку, якщо відновлення автомобіля вийде за підсумком дорожче, то різницю оплачує винуватець. Або є інший варіант — оформлення ДГО. Це добровільне страхування, яке допоможе розширити ліміти за основним договором до 1 млн. грн. Навіть при серйозній ДТП з цим полісом можна бути спокійним за фінансове благополуччя.

Обидва поліси (ОСАГО та ДГО) можна оформити в електронному форматі, без відвідування офісу страховика. Е-документ запроваджено з 2018 року в Україні та має таку ж юридичну силу, як і паперовий бланк. Відповідно до пункту 2.1 ПДР підтвердити наявність поліса водій має право з екрана мобільного пристрою.

Після оплати страховка надсилається клієнту на email, а також з'являється у додатку “Дія”. Онлайн поліс неможливо втратити, тому що він завжди знаходиться у вас під рукою у смартфоні.

На який мінімальний термін можна оформити ОСЦПВ в Україні

Традиційний ОСЦПВ оформляється на один рік. Але є винятки, коли поліс можна оформити на мінімальну кількість днів — 15. Наприклад, ви купили авто і перебуваєте у процесі постановки його на облік або у вас іноземна реєстрація. Однак вартість для таких випадків розраховується за тими самими тарифами, що й для звичайного ОСЦПВ.

Якщо не вдаватися до складних формул, то ціна автоцивілки залежить від трьох ключових факторів:

  1. Типу транспортного засобу (легкове або вантажне авто, причіп, автобус, моторолер/мотоцикл, електрокар);
  2. Потужність двигуна;
  3. Прописка власника транспортного засобу.

На ціну поліса значною мірою впливатиме наявність чи відсутність франшизи. Чим вона вища, тим ціна нижча. Франшиза — частина коштів, яка не покриває СК, а її виплата лягатиме на плечі страхувальника.

З документів водієві краще тримати при собі: паспорт/ID-картка, права, техпаспорт. За наявності пільг потрібне посвідчення.

На замітку! Договір щодо ОСЦПВ можна повернути в СК (розірвати), якщо ви його не потребуєте. Так, після продажу машини, ви маєте право оформити повернення коштів у страховика за невикористані дні. Плюс до всього буде утримано комісію СК.

Як дізнатися термін дії страхового поліса ОСЦПВ

У кожній страховці, незалежно електронна вона чи паперова, вказано термін її дії. Ви також можете перевірити інформацію на сайті регулятора - Моторно-транспортного бюро України. Все, що потрібно — це подати запит на базу за номером поліса або номером самого транспортного засобу.

Період дії ОСЦПВ необхідно суворо контролювати та не допускати його закінчення. З простроченим навіть на один день полісом драйвера чекає штраф та оплата збитків потерпілих.

За який період до закінчення можна продовжити ОСЦПВ

Ви можете не чекати на повне закінчення дії автоцивілки. Продаж полісу відкрито наперед до 3 місяців (але все залежить від обраної СК) і спокійно їздити за кермом, не боячись потрапити в форс-мажор.

В Україні держава звільняє деяких громадян від покупки ОСЦПВ, а саме:

Моторно-транспортне бюро виплатить компенсацію замість страхової компанії, якщо людина з вищепереліченого списку стане винуватцем аварії.

А на знижку 50% при оформленні автоцивілки можуть розраховувати не лише пенсіонери, а ще: