На Закарпатті звільнили з-під варти під заставу понад 1 млн грн рома, затриманого за підозрою у продажу немовлят для «трансплантологів»

Розгляд апеляційної скарги відбудеться 13 липня

Закарпатець, якого підозрюють у торгівлі дітьми, 10 липня вийшов з-під варти під заставу.

Інформацію «Суспільному» підтвердили у пресслужбі Закарпатської установи виконання покарань №9. За чоловіка внесли понад мільйон гривень застави.  Також це підтвердив адвокат підозрюваного Олександр Семанцо. Однак хто вніс гроші чоловік не сказав.

43-річного закарпатця затримали за підозрою в організації продажу однорічної дитини за кордон наприкінці червня у пункті пропуску «Малі Селменці». Чоловіку повідомили про підозру та обрали запобіжний захід. Тоді підозрюваного взяли під варту з можливістю внесення 1 млн 6,5 тис. грн застави.

«Прокуратура у судовому засіданні наполягала на триманні під вартою із заставою в 3 мільйони гривень. З огляду на це ми оскаржили рішення суду і вже найближчим часом відбудеться розгляд. Позиція прокуратури залишається такою ж — тримання під вартою або можливість внести заставу — 3 мільйони гривень», — розповіла речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк.

Розгляд апеляційної скарги відбудеться 13 липня.

Як повідомлялося, затриманим чоловіком, який підозрюється у торгівлі дітьми, виявився досить відомий на Закарпатті педагог – вихователь Чинадіївського дитбудинку та екс-директор ужгородської школи №13 Денис Вароді. Його ім’я в соцмережі оприлюднив закарпатський журналіст Віталій Глагола.

У соцмережах про Вароді є достатньо непоганих відгуків. Він – ром за національністю, й у школі №13, в якій був директором, навчаються діти ромів. Працював чоловік з ромськими дітьми й в інших навчальних закладах, де йому вдалось налагодити особистий контакт з учнями.

Читайте також: підозрюваний у торгівлі немовлятами, виявився відомим на Закарпатті педагогом і благодійником.

Окрім того, Денис Вароді є керівником благодійного фонду «Серце з любов’ю», який допомагає вихованцям та випускникам шкіл-інтернатів, дітям-сиротам, інвалідам та дітям з малозабезпечених сімей Закарпаття, а також «важким» підліткам та переселенцям. Там він як психолог вів додаткові заняття з підготовки до уроків, групу продовженого дня, а також здійснював виїзні консультації та анкетування у ромській громаді. Тут про нього теж добре відгукуються – мовляв, завжди вмів знайти підхід до дітей.