Нардепи хочуть скасувати заборону на виїзд за кордон жінок: деталі
Вже є звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля
Заборона на виїзд торкнеться місцевих депутатів, що може змусити жінок-депутаток відмовитися від роботи в місцевих радах, аби могти відвезти дітей за кордон чи навідати їх там. Про це завив народний депутат «Слуги народу» Віталій Безгін у Facebook.
Віталій Безгін звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля через постанову Кабінету міністрів від 27 січня, яка дозволяє виїжджати представникам влади за кордон лише у відрядження і до дітей.
У рішенні РНБО й указі президента «не йде мова про депутатів місцевих рад (крім керівних посад)», але даний пункт з'явився у рішенні Кабміну.
Нардеп вважає, що «норма, яка виписує умови перетину кордону жінками-депутатами місцевих рад в рішенні КМУ виписана незрозуміло: не ясно достатньо бути жінкою, щоб виїжджати за кордон без відрядження, чи для цього має бути умова про відвідини дітей до 18 років».
«Якщо уряд вбачав відвідини, то це паралізує роботу прикордонників, враховуючи кількість депутатів місцевих рад і потребу по кожній жінці перевіряти, чи дійсно діти за кордоном. Це єдиний ефект від даної норми», – сказав Безгін.
Такий крок може призвести до «тенденції на складання жінками-депутатами місцевих рад мандатів та руйнації системи місцевого самоврядування в країні».
«Спрямовую звернення на Дениса Шмигаля, щоб уряд чітко виписав норму щодо жінок-депутаток місцевих рад, враховуючи наведені вище факти. Переконаний, що обмеження щодо жінок мають бути зняті, а формулювання мають бути чіткими» - йдеться у повідомленні.
Рух «Чесно» наголошує, що депутати місцевих рад не отримують заробітної плати, на відміну від народних депутатів. Вони, як правило, мають основну роботу – і їхнє основне місце праці може передбачати й закордонні відрядження.
Додамо, що 26 січня, Микола Тищенко ініціював законопроект, ухвалення якого дозволить народним депутатам у вільний від парламентської роботи час офіційно брати участь у військових діях на фронті.
Додамо, що 26 січня 2023 року, Тищенка було виключено з партії «Слуга народу» і звільнено з посади заступника голови однойменної фракції.
Одразу після того, як ця інформація просочилася в маси, Тищенка виключили з партії і звільнили з посади заступника глави фракції у Верховній раді.