Портал оперативних новин Varta1 Портал оперативних новин Varta1

НАТО може різко змінити хід війни в Україні

Події через активну участь КНДР у війні між Росією та Україною

НАТО може різко змінити хід війни в Україні НАТО може різко змінити хід війни в Україні

Генсек НАТО Марк Рютте наголосив на необхідності активізувати зусилля для зміни перебігу російсько-української війни.

Про це він написав у Politico.

Рютте зазначив, що вперше Росія запросила іноземні війська на свою територію. Він застеріг, що ця ситуація повинна змусити світ замислитися над тим, "чи не стоїмо ми на порозі чогось набагато більш небезпечного, ніж те, що вже переживає Україна".

"Низка невдач президента Путіна з моменту початку цієї безглуздої війни лише зробила Росію більш залежною від своїх авторитарних друзів в Азії: Китаю, Ірану та Північної Кореї", - вказує генсек НАТО.

Він зауважує, що хоча війна Росії проти України спричинила серйозну залежність, гордість Путіна продовжує впливати на його рішення. Росія покладається на Китай для підтримки економіки та доступу до технологій подвійного призначення для зміцнення армії. Іран надає смертоносні безпілотники та ракети, які завдають втрат українському населенню, а Північна Корея постачає мільйони боєприпасів, балістичні ракети та тепер і війська.

"Це все ознаки висхідного відчаю. На всіх фронтах Путіну не вдається досягти своїх стратегічних цілей за допомогою цієї незаконної і непродуманої агресивної війни. У той час як ми прагнемо справедливого і тривалого завершення конфлікту, він лише продовжує і розширює його. Це відбувається за неймовірну ціну. За оцінками, Росія зазнає 1200 жертв щодня - понад 600 000 з лютого 2022 року. І не в змозі протистояти політичним цінам масового призову, Путін вирішив призвати солдатів і з Північної Коре", - вказує Рютте.

Генсек НАТО відзначає, що така міжнародна підтримка спричиняє ескалацію конфлікту, підкреслюючи, що наша безпека має глобальний, а не лише регіональний характер.

"Крім того, північнокорейці, які не воювали понад 70 років, тепер отримають цінний бойовий досвід і розуміння сучасного конфлікту. Лише минулого тижня країна провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети найбільшої дальності - перше за останній рік - ще одне порушення численних резолюцій Ради Безпеки ООН", - робить висновок він.

Рютте зазначає, що зміцнення військових та економічних зв'язків між агресивною Росією та Північною Кореєю не лише створює загрозу для євроатлантичної та індо-тихоокеанської безпеки, але й несе серйозну небезпеку для глобальної стабільності. Він підкреслює особливу відповідальність Китаю, закликаючи Пекін використати свій вплив на Пхеньян і Москву для припинення цих дій, оскільки Китай не може заявляти про прагнення до миру, одночасно ігноруючи ескалацію агресії.

Генсек НАТО нагадав, що з початку російського вторгнення країни НАТО забезпечили Україну понад 99% військової допомоги, і вже на шляху до виконання зобов’язання надати 40 мільярдів євро військової підтримки до кінця року.

Читайте також: Нацбанк послабив долар: який офіційний курс зараз

"Зараз нам потрібні політичні зобов'язання продовжувати цей курс у довгостроковій перспективі. Досі наша підтримка допомагала Україні продовжувати боротьбу. Але нам потрібно зробити набагато більше, щоб змінити траєкторію конфлікту. Ми повинні підвищити ціну для Путіна і його друзів-авторитарних режимів", – заявив Рютте.

Також, за його словами, необхідно посилити співпрацю з індо-тихоокеанськими партнерами.