Портал оперативних новин Varta1 Портал оперативних новин Varta1

Національний банк назвав купюру, яку підробляють найчастіше

Національний банк назвав купюру, яку підробляють найчастіше Національний банк назвав купюру, яку підробляють найчастіше

В Україні більшість фальшивих гривневих банкнот, які вилучаються з обігу, становлять купюри номіналом 500 гривень зразка 2006 року. Про це повідомляє прес-служба Національного банку.


У 2017 році їх частка в загальній кількості фальшивих банкнот зросла до 61%.


За даними НБУ, кількість вилучених з обігу в банківській системі фальшивих банкнот гривні в 2017 році становила 0,00036% загальної кількості готівки, що знаходиться в грошовому обігу.


«На один мільйон справжніх банкнот гривні припадало близько 3,6 шт. підробок», - наголошується в повідомленні.


Частка фальшивок номіналом 100 грн в 2017 році в порівнянні з 2016 роком знизилася до 17%,


номіналом 50 грн - до 13%,


номіналом 200 грн - до 7%.


«Частка інших вилучених з обігу фальшивих банкнот номіналами 1,2,5,10 і 20 гривень становила 2%», - сказано в повідомленні.


Більшість вилучених фальшивих банкнот (81%) виготовлялися з використанням копіювальної або комп'ютерної техніки, зокрема, струменевих і лазерних принтерів. Решта 19% фальшивок - надруковані поліграфічним способом.


Найчастіше виявлені підроблені банкноти збувалися через каси закладів швидкого харчування, супермаркетів і метрополітену.


У 2017 році також були випадки потрапляння підробок в каси банків через програмно-технічні комплекси самообслуговування і банкомати з функцією прийому готівки.


Нацбанк також наводить дані про наявність в обігу фальшивої іноземної валюти.


Більшість вилучених з обігу підроблених банкнот становили долари США - 78%,


євро - 16%;


російські рублі - 6%.


При цьому, найчастіше підробляли іноземні банкноти номіналів: 100 доларів - 94%, 200, 100 і 50 євро - 40%, 21% і 29% відповідно, а також 5000 і 1000 російських рублів - 71% і 21%.


В банку просять громадян повідомляти про сумніви стосовно справжньості купюр:


"У разі сумнівів щодо справжності та платіжності банкнот гривні рекомендуємо громадянам звертатися до банків для проведення досліджень Національним банком. За результатами цих досліджень, які здійснюються безкоштовно, клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми та платіжними. Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості." - просить Нацбанк


Про їх вилучення повідомляється Національній поліції України. Підробки в установленому порядку передаються уповноваженим працівникам поліції для проведення розслідувань.