Науковці зі Львівщини потрапили у 2 % найбільш цитованих у світі: список
Наша область має таких світил!
Вчені зі Львівщини увійшли у 2 % найбільш цитованих у світі науковців. Мова йде про 14 наукових діячів. Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
«У науковому світі значущість роботи ученого чи наукового колективу визначають за індексом цитування — кількістю посилань на публікацію або на прізвище автора в інших джерелах. Є загальнонаукові авторські бази стандартизованих показників цитування. Їх формують на основі профілів вчених у науковометричних базах даних», — йдеться у повідомленні.
Після оновлення загальнонаукових баз показників цитування 14 науковців зі Львівщини потрапили до 2 % найбільш цитованих у світі.
Це представники Національного університету «Львівська політехніка», Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Ярослава Підстригача НАН України, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного лісотехнічного університету України, Фізико-механічного інституту імені Георгія Карпенка НАН України. Загалом у рейтингу 2022 року 108 українців.
«Це дуже цінно, що наша область має таких світил! Завдяки вам про Україну говорять не лише як про націю сміливців, а й як про націю інтелектуалів! Нових високих здобутків вам, вдячних та мудрих студентів і послідовників. Львівська ОВА зі своєї сторони буде допомагати вам усіма можливими методами, зокрема придбанням обладнання для проведення досліджень», — додав Максим Козицький.
Список топ 2 % найцитованіших науковців світу:
- Наталія Шаховська, НУ «Львівська політехніка»;
- Іван Шацький, Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України;
- Василь Литвин, НУ «Львівська політехніка»;
- Іван Ізонін, НУ «Львівська політехніка»;
- Вікторія Висоцька, НУ «Львівська політехніка»;
- Петро Кравець, НУ «Львівська політехніка»;
- Роман Ткаченко, НУ «Львівська політехніка»;
- Соломія Федушко, НУ «Львівська політехніка»;
- Ярослав Бліхарський, НУ «Львівська політехніка»;
- Роман Лесик, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького;
- Павло Бехта, Національний лісотехнічний університет України;
- Іван Кирчей, Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України;
- Григорій Никифорчин, Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України;
- Любомир Чирун, Львівський національний університет імені Івана Франка.
Для довідки:
«Elsevier» — одна з найбільших видавничих компаній світу, яка щорічно випускає близько чверті всіх статей, які публікують в наукових журналах. Заснована 1880 року в Амстердамі.
«Scopus» — бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях, що містить понад 50 млн реферативних записів. Рубрикатор «Scopus» (ASJK) має 27 базових тематичних розділів, поділених на 335 підрозділів, політематичні статті індексуються одразу в кількох розділах.
Як повідомлялося раніше, львівські науковці розробили препарат, який рятує життя захисників на полі бою