"Наживалися" на довірливих людях: кіберполіція встановила осіб, які через інтернет продавали "антисептичні" засоби (фото)

З початку запровадження карантину кіберполіцейські встановили 236 осіб, які у мережі розміщували неправдиву чи провокаційну інформацію, та вилучили з нелегального обігу 1049 несертифікованих тестів на визначення COVID-19, 2760 літрів підроблених антисептичних засобів, майже 35 000 медичних масок та респіраторів.

Про це сьогодні, 17 квітня, повідомляє департамент кіберполіції Національної поліції України.

«Кіберполіція оперативно перевіряє всі повідомлення про можливі протиправні дії, пов’язані з коронавірусом. Зокрема, виявлено 179 інтернет-посилань, за якими шахраї ошукували громадян, продаючи неіснуючий товар, під час пандемії. Наразі, їх протиправна діяльність заблокована», — йдеться в повідомленні.

Також на Львівщині кіберполіція викрила співробітників підприємства, яке реалізовувало дезінфікуючі засоби сумнівного походження, без затверджених законодавством України документів. Продаж товару відбувався через мережу Інтернет. Правоохоронці провели обшук у складських приміщеннях компанії, де фігуранти виготовляли антисептики. За результатами вилучено пляшки з рідиною різного об’єму, а це — майже 600 літрів. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають.

Співробітники кіберполіції в Київській області спільно з ГУНП у м. Києві встановили мешканця столиці, який розмістив оголошення щодо продажу антисептику в месенджері. На порушника складено адміністративний протокол за ст. 164 (порушення порядку провадження господарської діяльності) КУпАП. У правопорушника вилучили антисептик без відповідних дозвільних документів на загальну суму 56 тисяч гривень.

Загалом із початку карантинних заходів кіберполіцейські з нелегального обігу вилучено: 1049 несертифікованих тести на визначення COVID-19, 8888 пляшок та 2760 літрів підроблених антисептичних засобів, 35 474 медичні маски та респіратори.

Якщо ви стали свідками протиправних дій або потребуєте допомоги, звертайтеся до департаменту кіберполіції за формою зворотнього зв’язку на нашому сайті — https://ticket.cyberpolice.gov.ua/, на електронну адресу callcenter@cyberpolice.gov.ua, за номером 0-800-50-51-70 або телефонуйте на спецлінію «102».

[gallery link=«file» ids=«188009,188011,188010»]