Портал оперативних новин Varta1 Портал оперативних новин Varta1

Небезпеки немає, — у Львівській ОДА прокоментували ситуацію щодо провалля у Стебнику

Небезпеки немає, — у Львівській ОДА прокоментували ситуацію щодо провалля у Стебнику Небезпеки немає, — у Львівській ОДА прокоментували ситуацію щодо провалля у Стебнику

У департаменті екології запевнили, що вжили всі необхідні заходи для запобігання винекнення негативних наслідків.





Про це сьогодні, 23 липня, під час апаратної наради заявив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник, пишуть «Варіанти». 

За його словами Фонд держмайна України, як орган управління вжив відповідні заходи, для запобігання винекнення негативних наслідків провалля під Стебником. Зокрема провели моніторинг земної поверхні та пронозування просторових зміщень, де проживають місцеві мешканці, і отримали висновки, що найближча зона аномальних проявів є не менше ніж 100 метрів до житлових будинків.

«За результатами встановлено три нахиломірні станції »Nivel« у селі Модричі, у приміщенні готелю »Візит«, на трасі »Східниця–Пісочна« і в місті Стебник, у міській раді. Також розроблено карти небезпечних ділянок. Зараз можливості карстропровальної небезпеки немає», — повідомив Рсулан Гречаник.

Крім цього, розробили 3D-модель вертикальних деформацій території гірничого відводу рудника № 2, звідки винесли за її межі ЛЕП напругою 35 кВ «Трускавець 91–Трускавець 7» довжиною 4,5 км.

«2 листопада 2017 року, утворилося карстрове провалля в місці річки Вишниця, внаслідок чого наземні поверхневі води потрапляли в порожнини, тому щоб цьому запобігти ми проклали трубу у руслі річки довжиною 18 метрів та діаметром 1 метр», — додав Руслан Гречаник.

Нагадаємо, що внаслідок землетрусу, поблизу Дрогобича та Трускавця, утворилося провалля діаметром 300 метрів та глибиною до 50 метрів. Згодом, на дорозі між Дрогобичем і Трускавцем, після масштабного обвалу карстових пустот, утворилось кілька тріщин. Аби унеможливити розмиття карстових порід поблизу Стебника, річку Вишниця скерували у природнє русло.