Невтішна статистика: цього року в Україні грибами отруїлись майже 250 осіб. Померло п'ятеро дітей

В 2017 році закінчення грибного сезону в Україні відзначився збільшенням випадків отруєнь дикорослими грибами. Найбільша кількість отруєнь припало на вересень цього року.


Про це у Facebook повідомляє Центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України, передає ZIK.


Як йдеться у повідомленні, станом на 1 жовтня було зареєстровано 157 випадків харчових отруєнь, що викликані дикорослими грибами, з кількістю постраждалих 242 особи (з них 13 летальних). Серед потерпілих зареєстровано 43 дитини (п’ятеро з яких померло). Всі випадки були зареєстровані у побуті.


Найбільша кількість отруєнь була пов’язана з вживанням сироїжок (53 постраждалих), які раніше вкрай рідко були причиною отруєнь. Багато отруєнь було викликано грибами, які потерпіли називали «схожими на їстівні» аж до білих грибів. Цей феномен можна розглядати, як повне незнання дикорослих грибів. Якщо раніше отруєння були пов’язані переважно з отруйними грибами, то тепер спектр грибів значно розширився, на що треба звернути серйозну увагу.


В минулі роки найчастіше смертельні випадки були пов’язані з помилковим вживанням замість їстівних та умовно їстівних грибів блідої поганки. В цьому році причиною летальних випадків стали, крім блідої поганки, сироїжки, печериці, так звані голубінки, зонтики, решітки, «кури» та невідомі гриби. Слід прийняти до відома можливість накопичення токсичних речовин в грибах із навколишнього середовища.


Найбільше насторожує медиків те, що постійно серед отруєних грибами хворих є діти. Слід пам’ятати, що страви з грибів важкі для перетравлення. Їx не повинні вживати діти, люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями внутрішніх органів.


Для того, щоб уникнути отруєння дикорослими грибами необхідно досконало знати гриби і розуміти, що від ваших знань залежить життя ваше та ваших близьких.