Незаконна забудова: суд зобов’язав демонтувати «храм-кіоск» УПЦ МП біля Десятинної церкви
УПЦ МП незаконно збудувала каплицю в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО
Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконно збудованої каплиці, яку УПЦ МП називала «Десятинним монастирем Різдва Пресвятої Богородиці».
Про це у Фейсбук повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
«Позов музею задоволено. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Це порушує вимоги пункту «а» частини 1 ст. 91 Земельного кодексу», – написав він.
Водночас Ткаченко зазначив, що «храм-кіоск» розташований в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонено нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».
Будівля каплиці, так званого Десятинного монастира Різдва Пресвятої Богородиці, розташована на території Національного музею історії України, є самочинним будівництвом та споруджена релігійною громадою УПЦ МП.
Cамовільне захоплення ділянки почалося в 2008 році. Спочатку споруда мала вигляд трьох зблокованих кіосків. У 2012 році за часів Януковича почалося узаконення будівництва.
За словами глави Мінкульту, жодних дозволів на будівництво, як і на використання земельної ділянки, зазначена релігійна організація ніколи не отримувала. Сама будівля споруджена без затвердженого проекту, без отримання дозволів на будівництво. В експлуатацію будівля у встановленому порядку не введена.