Новим генсеком НАТО може стати українка за походженням (ФОТО)
Зараз вона розглядається серед кандидатів
Віцепрем’єр-міністр Канади Христя Фріланд розглядається на посаду генерального секретаря НАТО. Про це із посиланням на власні джерела пише «CBC News», пише «Укрінформ».
“Щонайменше чотири різні джерела — в Оттаві, Вашингтоні та Брюсселі, де знаходиться штаб-квартира НАТО, — сказали, що Фріланд вже декілька місяців обговорюють у міжнародних оборонних та безпекових колах як можливу наступницю чинного генсека НАТО Єнса Столтенберга”, — йдеться у матеріалі.
Христя Фріланд ухилилася від прямого запитання про свою кандидатуру, згадавши, що вона “вже має дві роботи”. Малося на увазі сумісництво нею посади віцепрем’єр-міністр Канади та міністерки фінансів країни.
За словами високопоставленого чиновника НАТО, існує значна вірогідність того, що наступним генсеком НАТО стане жінка.
“Є кілька дуже кваліфікованих жінок, які б стали чудовими кандидатками. Видається, що прийшов час жінці стати наступним генеральним секретарем”, — розповіло високопоставлене джерело СВС.
Серед інших можливих кандидаток згадуються колишня президентка Хорватії Колінда Грабар-Китарович, експрезидентка Литви Даля Грибаускайте і колишня президентка Естонії Керсті Кальюлайд.
Довідка: Христя Фріланд, яка має українське походження стала першою жінкою на посаді міністра фінансів Канади.
Христя Фріланд спершу була журналісткою, але у 2013 році її обрали членом парламенту Канади. У першому уряді Трюдо Фріланд була міністеркою міжнародної торгівлі (2015) та закордонних справ (2017–2019), а у другому — віцепрем’єркою і тепер міністеркою фінансів.
Мати політикині Галина Хом’як українка за походженням (її батько українець) народилася в Німеччині у таборі для біженців після Другої світової війни. Сама Христя Фріланд вже народилася у Канаді. Вона вільно володіє українською мовою та постійно заявляє про підтримку України.
Додамо, що термін повноважень Єнса Столтенберга, який очолює альянс з 2014 року, мав завершуватися цього місяця, але на тлі російської агресії проти України, його було продовжено ще на рік.