Пакети американської військової допомоги ЗСУ скорочуються

Військова допомога

Фінансування ЗСУ в останні місяці були меншими, оскільки запаси зброї та обладнання Пентагону скоротилися. Про це повідомляє CNN. 

"Йдеться про запаси, які ми маємо, про що просять і про те, чи можемо ми задовольнити ці запити тим, що маємо зараз", – приводить агенція слова одного з чиновників. 

Відновлення запасів також є проблемою. Раніше зазначалось, що у США нарощується виробництво зброї, зокрема, 155-мм боєприпасів та зенітних ракетних комплексів Patriot. 

Ця зброя призначена як для постачання Києву, так і для поповнення американських запасів. "Але це багаторічний процес, який не зможе швидко задовольнити висхідний попит", – йдеться у матеріалі. 

До початку війни в Україні США кожен місяць виробляли приблизно 15 тис. 155-мм артилерійських снарядів. 

Після відкриття нових заводів і виробничих ліній ці показники збільшились до 40 тис. снарядів, але Пентагону все одно знадобиться більше року, щоб досягти своєї мети – виробляти 100 тис. снарядів щомісяця.

CNN нагадує, що у квітні Пентагон оголосив про відправку зброї та обладнання на суму до $1 млрд безпосередньо зі складів США до України. Це відбулося після того, як у Конгресі ухвалили додатковий пакет фінансування.

Читайте також: На Тернопільщині квартирантка викрала у власниці помешкання 300 тисяч гривень

Однак вартість жодного нового пакета військової допомоги не перевищувала $400 млн, а більша частина взагалі коштувала від $125 до $250 млн.